Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha interneten rendeltem...

Ha interneten rendeltem valamit, amihez a pénzt előre kell utalni, és a termék egy hét után sem érkezett meg, akkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Teszveszen rendeltem egy cipőt, amit az eladó állítólag boltból rendelt, üzenetre is nagyon ritkán válaszol, és most egy hete "küldte el" a csomagot. Minden ki van fizetve, de sem felhívni nem tudom, mert nem elérhető a telefonszáma. Mit lehet tenni ilyen esetben?

2012. szept. 23. 10:40
 1/4 tetro ***** válasza:
Várni még egy hetet.
2012. szept. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
ha továbbra sem jelentkezik, akkor vagy a fogyasztóvédelmiseket, vagy a rendőröket kell hívni, ők majd utánajárnak
2012. szept. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezeken felül még jelentsd a TeszVesz felé is,mert ki tudják zárni az illetőt ilyenért.

E-mailben is próbáltad azóta?

2012. szept. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Negatív értékelés ha nem reagál a problémára érdemben. És igen jelezd a Vatera/Teszvesz (már egy cég a Vatera tulajdonosa kilóra megvette a konkurenciát) felé is, hiszen nekik megvannak az adataik, mert ugye kell valódi cím és telefonszám a regisztrációhoz. Ők tudnak segíteni, a rendőrségi feljelentés után pl. ki kell adják az adatokat.


Ha utalással fizettél akkor a bankodnak is szólj. Ha PayPalen akkor meg 45 napon belül indíthatsz Dispute-ot, ahol leírod ,hogy mi a baj (angolul). és később átminősítheted Claim-re, a PayPal megvizsgálja az esetet és ha javadra döntenek (amire nagy esélyed van pláne ha a partner nem reagál vagy csak ködösít) visszakapod a pénzedet.

2012. szept. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!