Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » SÜRGŐS! Futárszolgálatnál meg...

SÜRGŐS! Futárszolgálatnál meg lehet nézni mi van a csomagban mielőtt kifizetném, ha igen akkor melyik futárcégnél?

Figyelt kérdés

Szóval, vennék egy mobilt, ami nem 2 forint, így nem fogom előre utalni, hanem majd csak akkor fizetnék amikor már a kezemben van és érdekelne hogy ha futár hozza akkor megengedi-e hogy kibontsam és megnézzem hogy az van-e benne amit kértem, vagy csak akkor adja ide a csomagot ha már kifizettem, vagyis nem tudom leellenőrizni? Mert szívtam már így meg a postán h hiába kértem utánvételesen, a postás nem engedte meg h megnézzem, kifizettem neki, átadta a csomagot és kiderült h csak egy könyv volt benne, aminek jó kis súlya és doboz formája volt... így nem keltett gyanút, buktam 25 ezret.... Na így nem akarok többet járni! Tehát tudtok olyan céget ahol meg lehet nézni mit veszek át? Vagy ha ti neten vásároltok hogy szoktátok ezt?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. okt. 1. 23:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Futárszolgálatnál sem lehet felbontani átvétel előtt. Mert ha nincs benne semmi, akkor mégis ki és hogyan bizonyítja, hogy tényleg az van benne?

Megoldás? 1. Személyes átvétel, és azt kapod, amit látsz. 2. Olyan helyről vásárolsz, ahonnan már sokan megtették és jó a vásárlók véleménye. Pl teszvesz-vaterán első eladást nem vennék soha, legfeljebb személyes átvétellel. Átverni csak azt lehet, aki hagyja magát.

2012. okt. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem lehet.

A futárszolgálat, ahogyan a posta is csak kézbesít. A csomag kiszállítására és az utánvét átvételére/átadására köt szerződést.

Csak cégektől rendelek neten.

Fenn kell lenniük a honlapjukon a szállítási feltételeknek és a panaszkezelésnek.

Van olyan cég, ahol benne van a szállításban, hogy a futárszolgálatossal együtt kibontjátok a csomagot, aláírja a jótállást, hasonlók. De a legtöbbnél kifizeted, átadja, ha sértetlen a csomag nem várja meg, hogy kibontsd. Ha sértett a csomag, együtt kell átvételkor kibontani.

Ha magánszemélytől rendelsz, rizikózol.

2012. okt. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!