Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pályakezdő munkanélküli...

Pályakezdő munkanélküli vagyok, töltelékszakmával, 0 bevétellel. Ilyenkor mi van a TB-vel?

Figyelt kérdés

Kötelező, vagy elég a szükséges hónapokban befizetni s aztán majd utólag? Mennyibe kerül havonta? Ha nem fizetem, azon kívül, hogy hagynak megdögleni, mi a következménye?

Azon kívül, hogy semmim sincs, a telet lehet, hogy nem lakásban töltjük már... Mi van ilyenkor?


2012. okt. 4. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Menj be a lakóhelyed szerint illetékes önkormányzathoz és kérdezz rá, hogy kérheted-e, hogy szociális rászorultság alapján ne kelljen TB-t fizetned. Vannak bizonyos kritériumok, de ha ezeknek megfelelsz akkor nem kell fizetned.

Amúgy 6000 párszáz forint, nem tudom pontosan 1 hónapban a TB. Ajánlatos egyből elkezdeni fizetni, mert egyébként visszamenőleg kifizettetik és akkor az úgy nagyon sok lesz.

2012. okt. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mennyire vagy pályakezdő? Mert ha most diplomáztál, akkor a diákod lejártáig plusz 45 napig, tehát december 14-ig még biztosított vagy. Ha addig nem találsz munkát, akkor ráérsz majd akkor elmenni az illetékes apeh-hez és ott kell kitölteni valami nyomtatványt, hogy magadnak szeretnéd fizetni. Minden hónapban fizetni kell, különben megbüntetnek, utólag kifizettetik. Megdögleni nem hagynak, sürgősségi ellátásra az is jogosult, aki nem biztosított, viszont gyógyszert iratni, szűrővizsgálatra, vagy szakorvosi rendelőbe nem mehetsz, csak a sürgősségire kb...
2012. okt. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A diploma szép álom, szakmunkásvégzettségem van. Mivel kidobtak otthonról kamaszkoromban, nekem ennyi jutott...
2012. okt. 4. 20:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindegy, amit leírtam az rád is vonatkozik. Dik lejárta plusz 45 nap. :) Később majd még lehet diplomád amúgy, énis dolgozni kezdtem 17 éveen, aztán 22 évesen mentem egyetemre :)
2012. okt. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!