Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Őstermelő vagyok, de mi is ez...

Őstermelő vagyok, de mi is ez pontosan?

Figyelt kérdés
Édesanyám őstermelő, engem is bejelentett annak, mert hogy neki valamiért így kedvezőbb. A bankszámlájánál is társtulajdonossá nyilváníttatott még akkor, mert csak így lehetett, mivel nekem nem volt. Megromlott már jó ideje a kapcsolatunk, én külön élek. 25 éves vagyok. Megszüntethetem ezt az őstermelőit, vagy felesleges? Ez után én nem kapok semmiféle pénzt, ezt lehet kérni, vagy tényleg ésszerűbb lenne megszüntetnem? Annyit tudok, hogy a nyugdíjba beleszámít. Értelmes, nem lekezelő válaszokat várok, ugyanis ha képbe lennék, nyilván nem tettem volna fel a kérdésemet.

2012. okt. 11. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:

A nyugdíjba csak akkor számít bele, ha nyugdíjjárulékot is fizetsz magad után (amit nem tartok valószínűnek a fentiek alapján)

Viszont ha 600ezer forint fölötti bevételed van (egyes esetekben a támogatások is beleszámítanak), akkor szerepeltetned kell az adóbevallásodban és nemcsak adóznod, hanem egészségbiztosítási járulékot is kell fizetned utána.

Ha nincs munkaviszonyod, vállalkozói jogviszonyod, az őstermelői miatt járulékokat kell fizetned magad után. Természetesen a szükséges bevallásokat is be kell küldened időben a NAVnak.

Ha ennyire nem vagy képben, hogy mi van az őstermelőivel, ráadásul édesanyáddal is rossz a viszonyod, érdemesebb megszüntetned az őstermelői státuszod (még mielőtt nagyobb járulék tartozásba és bírságba kevernéd magad)

2012. okt. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ő elvileg fizet utánam mindent, hiszen azért csináltatta meg nekem is, hogy kedvezőbb legyen számára, ezzel nincs gond. Az ilyen papirügyeket is könyvelővel intézteti, ezzel sincs gond.
2012. okt. 11. 19:04
 3/3 anonim ***** válasza:

És a te adóbevallásodban a gyakorlatban hogy jelentek meg ezek az összegek?

Mert ha a NAV kérdőre von, nem fogja elfogadni azt a választ, hogy "ő elvileg fizet utánam mindent"

Gyakorlatilag téged fognak megbüntetni, ha nem jó valami, nem vallottál be valamit, vagy nem küldted be a megfelelő bevallásokat.

2012. okt. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!