Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Feltétlen szükséges a domborny...

Feltétlen szükséges a dombornyomott hitelkártya autókölcsönzéskor?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért van az, hogy mindenhol credit cardot kérnek. Mivel nekünk csak debit cardunk van, ezért most rohangálhatok hitelkártyáért, hogy autót bérljek? Mivel jobb egy félmillás keretű hitelkártya, mint egy sima bankkártya, amin van ugyanennyi, sőt még több fedezet? Na meg a másik, hogyha már fontos is, hogy dombornyomott legyen, attól még nem lehet esetleg egy sima visa classic, hitelkeret nélkül? Honnan állapítják meg, hogy az credit, vagy debit card? A párom szerint a rendszer csak hitelkártyáról tud pénzt zárolni, sima betétiről nem, de szerintem ez nem így van. Valaki, aki esetleg okosabb mint mi, felvilágosíthatna a témában. Köszi.
2009. aug. 6. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs igaza a párodnak. A betéti kártyáról is zárolható az összeg, ha dombornyomott kártya. Én már nem egyszer béreltem dombornyomott betéti kártyával autót, és mindig egy szó nélkül elfogadták. Sőt volt olyan autókölcsönző, ahol direkt megkérdeztem, hogy debitkártyát elfogadnak-e ha az dombornyomott, és jött a válasz, hogy ők ugyan nem, mert ők csak hitelkártyát fogadnak el. Erre odamentem, és szépen átadtam a betéti kártyámat, ők pedig az autó kulcsait... A lényeg: dombornyomott kártya legyen.
2009. aug. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
háháhá kösssszi!!! a bankom is ezt írta vissza, így már elhiszem, hogy te is mondod! :)))
2009. aug. 6. 12:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Igaz, már talán az autókölcsönzésen is túl vagy, de ideírom: Amúgy azonosítható a kártya, hogy debit vagy credit, mert ez tárolva van a kártyán. Tehát ha valaki nagyon szőrözni akar, akkor ebbe bele tud kötni. De nem fog :)
2009. szept. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen, nem vagyunk még túl rajta, de azt mondta a párom, ha nem kell nekik a debit cardos pénz, akkor kapják be, és megyünk vonattal :DD
2009. szept. 4. 16:04
 5/5 A kérdező kommentje:
ezt úgy értem hogy szívesebben vonatozik mint ügyet intéz:DD
2009. szept. 4. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!