Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy Debrecenbe nem...

Igaz az, hogy Debrecenbe nem jár szociális ellátás annak akinek van kocsija?

Figyelt kérdés
Munkanélküli voltam, egyszer sem hívtak be, hogy állást tudnának nekem ajánlani, most nem kapok még szociálist sem, indok: kocsim van. 45 éves vagyok, családom van, és itt vagyok egy árva peták nélkül, se munka !!! Helyes ez így?
2012. okt. 12. 06:44
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Helyes. Magyarországon csak az nem talál munkát, aki nem akar dolgozni. Mindenki csak segélyből akar megélni. Add el az autódat, akkor lesz pénzed.

Mellesleg, ha nincs jövedelmed, úgy sem tudnád fenntartani.

Debrecen a Fidesz fellegvára. Mit vársz Kósától?

Ha nem tudnád, a Fidesz keresztény értékeket képvisel, és Orbán beígérte a 10.000.- új munkahelyet.

Várj türelemmel.

2012. okt. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Saját autó?

Ha például van egy bmw-d, akkor jogos, ha értéktelen roncs akkor nem...

Ja, kaptok új stadiont, csak nem tudom miből veszitek majd meg az 5000Ft-os jegyet...

2012. okt. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon helyes, hogy nem jár! Akinek kocsija van, annak tulajdonképp van egy vagyontárgya, azaz nem szegény! Segély csak annak járjon akinek tényleg semmije sincsen! Ahol én lakom(nyugat-magyarországi város) itt sem kap segélyt az, akinek autója és/vagy saját lakása van. Ez így helyes!
2012. okt. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szégyelljétek magatokat! A debreceniek többsége NEM AKARJA a stadiont, de ugyanúgy nem kérdezték őket, mint benneteket! Aki 20-30 évet ledolgozott, azért gürizett, hogy legyen egy kis lakása, egy többéves autója, de utcára kerül, az ne kapjon ellátást, adja el a kocsiját, lakását, éljen abból. De az, aki életében nem dolgozott, MERT NEM AKAR DOLGOZNI, az megérdemli a segélyt, mert ő szegény nincstelen.

Debrecenbe rengeteg román , erdélyi, ukrán, szerb stb jön, akikkel feltöltik a munkahelyeket, a született Debreceniek egy nagy részének közel-távol nincs lehetősége dolgozni. Rokonaim Dunántúlon élnek, tudom, hogy ott milyen jólét, jóval több munkalehetőség van.

Nem szép dolog úgy ítélkezni, hogy nem tudtok ezekről a dolgokról semmit. Aki pedig ma dolgozik, nem tudhatja, holnap esetleg nem válik-e ő is munkanélkülivé.

2012. nov. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Debrecenben is ugyanazok a szabályok vannak, mint az ország bármely más településén.

Maga az autó nem kizáró tényező. Viszont a szociális törvényben meg van határozva, hogy mekkora vagyona lehet az igénylőnek. Összességben is, és az is, hogy egy vagyontárgy maximum mekkora értékű lehet.

Valószínűleg a te autód értéke magasabb, mint amit a szociális törvény meghatároz.

2012. nov. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!