Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Úgy érzem átvertek számomra...

Úgy érzem átvertek számomra igen komoly összeggel, fel tudom jelenteni az illetőt csalásért?

Figyelt kérdés

Pontosabban az a problémám,hogy az aprod.hu-n volt egy hirdetés egy HTC One X telefonról.

Úgy egyeztem meg az illetővel, hogy átutalok neki 20.000 Forintot és utána ő elküldi futárral a telefont nekem ami a mai napon kellett volna megérkezzen, és miután megérkezett a telefon én elküldtem volna neki az én Sony Ericcson Xperia X10i-met(8GB micro SD-vel).

Amióta a pénzt elutaltam az illető nem írt vissza egy üzenetemre, és nem hív telefonon!

Fel tudom jelenteni a rendőrségen csalásért vagy mit tudok tenni?


2012. okt. 12. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Pedig annyiszor el lett mondva" SOHA NE UTALJ ELŐRE"


Fel tudod jelenteni persze, hisz megvan a számlaszáma és a neve.

2012. okt. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Írj neki egy levelet hogy ha nem jelentkezik feljelented.

Megvan gondolom a köztetek lévő levelezés. A bankszámlaszáma amire utaltál.

Ha nem válaszol 1-2 nap akkor menj be egy őrsre. Vagy online is lehet hogy van ilyen funkcíó. És tedd meg a feljelentést.


Bár ha "piti" csaló, akkor erre a leveledre beijedhet. És egyből válaszol majd hogy valami gondja volt, nem volt net. Telefon. stb.. kifogásokat tudnak találni.

De ha így lesz, innentől kezdve te írányitsz!!!


Ha nem, menjen a feljelentés !!!

2012. okt. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oké,köszi a válaszokat!

Persze a levelezés, és minden megvan!

Várok legfeljebb Hétfőig vagy keddig és, ha nem jelentkezik akkor feljelentem!

2012. okt. 12. 20:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Én személyesen keresném fel az ürgét. A rendőrség nem fog vele foglalkozni, de ha el is kapják, a pénzedet biztosan nem látod viszont.
2012. okt. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Akkor egy cipőben járunk! Ne csüggedj... Holnap amikor felkelsz első dolgod az legyen, hogy bemész a közeli rendőrségre és feljelented az illetőt. Elviszel minden egyes iratot ami az ügyhöz tartozik: neve, címe, bankszámlaszáma, (mivel én is apródon keresztül rendeltem így gondolom neked is vannak email-ek ahol beszélgettetek) ezt kinyomtatod szépen beviszed és ha van róla papírod, hogy utaltál. Mivel a "csalás" pont eléri a 20.000 Ft-ot így foglalkozni fognak az üggyel! Elmondod hogy mi hogy volt ott vesznek fel egy jelentést. Én most ott tartok az ügyben , hogy nemsokára meglesz a tárgyalás időpontja, én kérek már kártérítést is( mert ilyen ügyben lehet). Remélem tudtam segíteni! Üdv:....
2012. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!