Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Németországi telefonos tartozá...

Németországi telefonos tartozást be tudják rajtam hajtani, amíg Magyarországon élek/tartózkodom?

Figyelt kérdés
Németországban Vodafone-nál hűségnyilatkozattal vettünk májusban az én nevemre 1 euróért, (60 euro/hó) részletfizetésre egy Samsung Ace telefont Superflat internettel.Meg kellett adni a bankszámlaszámomat, hogy majd havonta onnan emelik le az esedékes részletet. Barátom akkor májusban hazament a telefonnal és a kártya otthon nem működött (azóta sincs használva a kártya). Kaptam egy értesítést a bankomtól, hogy mivel akkor éppen nem volt annyi pénz a kártyámon, nem tudták leemelni. Nem reagáltam rá, hiszen úgyis kapok rá fizetést, majd akkor leemelik- gondoltam én. Azóta nem emeltek le róla semmit sem. Láttam, de nem jelentkeztem, hiszen meg van adva nekik a kontóm száma. Aztán most 3 hete kaptam kézhez 2 levelet az Inkasszótól (költözés miatt már akkor le volt járva a határidő). A levelekben már 1000 euró feletti összegekről van szó, meg végrehajtás, jegyző.. Mit tudok most csinálni? December végén megyek haza folytatni az egyetemet (3évre). Ha nem foglalkozom vele, milyen következményei lehetnek, ha én otthon vagyok Magyarországon? Ha legközelebb kijövök akkor rögtön leemelik az 1. dologról ami az enyém (bankszámla?)

2012. okt. 16. 23:28
 1/1 anonim ***** válasza:

IGEN, EU-n belül van nemzetközi behajtás. De a költsége horribilisan magas és rajtad fogják leverni.


Szerintem keresd fel az illetékest és beszéljétek meg, ha fizetsz elnézőek szoktak lenni.

2012. okt. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!