Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Alkalmi foglalkoztatott lehet...

Alkalmi foglalkoztatott lehet regisztrált álláskereső?

Figyelt kérdés

Álláskeresőnek regisztráltam magam pár hónapja. A munkaügyis mondta, hogy ha munkát kapok, akkor ki kell jelentkeznem és törölnek az adatbázisból. Jelenleg van munkám, viszont ez csak alkalmi munka (egyszerűsített foglalkoztatás), néhány hétig tart. Először úgy gondoltam, hogy akkor is töröltetni kell magam az adatbázisból, de aztán találtam ezt:


"Álláskeresőnek minősül, aki:

1. a munkaviszony létesítéséhez szükséges feltételekkel rendelkezik, és

2. oktatási intézmény nappali tagozatán nem folytat tanulmányokat, és

3. öregségi nyugdíjra nem jogosult, és

4. az alkalmi foglalkoztatásnak minősülő jogviszony kivételével munkaviszonyban nem

áll, és egyéb kereső tevékenységet sem folytat, és

5. elhelyezkedése érdekében az állami foglalkoztatási szervvel együttműködik, és akit

6. az állami foglalkoztatási szerv álláskeresőként nyilvántart."


A 4-es pont elbizonytalanított. Megmondom őszintén nem egészen értem. Ez azt jelenti, hogy ha alkalmi munkám van, akkor nem kell töröltetnem magam mint álláskereső? Vagy épp az ellenkezője?


2012. okt. 17. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Álláskeresési járadék mellett csak egyszerűsített foglalkoztatás keretén belül dolgozhatsz. Lefordítom: igen dolgozhatsz alkalmi munkavállalóként:)
2012. okt. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Nem kapok álláskeresési járadékot, csak regisztrálva vagyok.

2012. okt. 18. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!