Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha ebay-en rendelek HONG-KONG-...

Ha ebay-en rendelek HONG-KONG-ból kb.800$ értékben egy DSLR fényképezőt, FREE SHIPPING-el. Mennyi lesz a vám Magyarországra?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat is hogy nem is szoktak vámot rakni rá, ha kínából rendelik. Van valakinek személyes tapasztalata?

2012. okt. 22. 01:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát ismerősünk kb ilyen értékű fényképezőgépet rendelt, elméletileg nem lett volna vám (többször is megerősítette az eladó, direkt 2 csomagban küldte, egyikben az aksi volt és a papírok, többiben a többi cucc), de így is lett vám.


Mértékére nem emlékszem, talán 25% (?) körül.

2012. okt. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
az ismerősöd is hülye első, 24 EUR felett van vám
2012. okt. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Akkor a hülyeségével keres millió felett.


24 euró feletti vám nemrég óta van, ő meg kb 2 éve rendelte.

2012. okt. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Vámot (0-10%, vámtarifaszám alapján lehet megkeresni) és ÁFÁ-t (27%) kell fizetni. Vám az lehet akár 0 is, de az ÁFÁ-t biztosan be kell fizetni. Ha ajándékként küldik, és nem hiszik el, hogy az, akkor még adócsalásért fel is jelenthetnek. A vámosok nem annyira hülyék, mint azt gondolják róluk.
2012. okt. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"24 euró feletti vám nemrég óta van, ő meg kb 2 éve rendelte." jogos...2 éve 22 dollár volt a határ ;)


annyira azért nem okos a haverod, hogy a jogszabályoknak utánanézzen ;)

2012. okt. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ok, elismerem, hülye. A fényképezőgépet 2 csomagban, ajándékként küldték.


És bocsánat, hogy offoltam.

2012. okt. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
"A fényképezőgépet 2 csomagban, ajándékként küldték." - mondom jogszabály
2012. okt. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
És igazad is van, nem vitatkozom.
2012. okt. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

talalgatas, tipp helyett szemelyes tapasztalat:

USAbol kuldott vitamin csaladnak, csalad kap levelet, hogy fizessen x ezret, mert a csomag biztos tobb mint 21 dodo (azt irtuk ra, hogy az ar 21 dodo).

Felhivtuk innen a postat, a neni azt mondta nem unios orszagbol jovo cucc vamkoteles amennyiben 21 dodo felett van a termek erteke (a vamot nem erdekli, hogy ajandek vagy sem). A vam nagynak talalta a dobozt es gondoltak, ez biztos tobb mint 21 dodo erteku cucc.


Kaptunk egy email cimet, amire elkuldtuk a szamlat, ami igazolta, hogy a vitaminok tenyleg 21dodo ertekuek; par nap mulva csaladnak a csomagot kezbesitettek.


(tovabbi kerdezoskodesre elmondtak, hogy tobbszazezer csomag erkezik az orszagba, szuroproba szeruen allitanak meg nehanyat (mindegyiket ha akarnak se tudnak) es amelyik nem csuszik at, azt megvamoljak es a cimzettnek fizetni kell.


Mindegy ha rairjak, hogy ajandek, nem szamit. A vampapirra a termek valos erteket kell rairni (nem hazudhat az elado, hogy csak 500 dodoba kerul egy 800as gep), ha a vamosoknak ugy tartja kedve megallitjak a csomagot te meg tejelhetsz.


En is kuldtem mar tobbszaz dodo erteku cuccot es nem allitottak meg, nem azert mert rairtam, hogy ajandek, hanem mert nincs annyi emberuk, hogy mindegyik cuccot megallitsak es vamkezeljek.


Ez egy kockazat, amit be kell vallalj.

2012. okt. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Az előttem hozzászólótól kérdezném, hogy ha netán az én csomagomat nem állítják meg akkor csak a vámot nem rakják rá, vagy az áfát(27%) sem?

2012. okt. 23. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!