Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán vettem egy fejhallgató...

Vaterán vettem egy fejhallgatót és az eladó nagyon ritkán válaszol, ha válaszol. Kaptam egy követési számot és MP-án a nyomkövetésnél beírom a számot és annyit kapok hogy cél országba elküldve ez mit jelent?

Figyelt kérdés
ahányszor beírom a számot akkor csak ezt kapom . van hogy egy nap többször van ez a szöveg. ez mit jelent?

2012. okt. 27. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. A vatera nem egy aukciós program, hanem csevegőszoba? Vettél valamit. Te kifizetted, ő elküldte. Mit kellene még megtárgyalni? Nem jó, amit vettél, nem olyan, mint ami a leírásban szerepelt, nem tudsz fizetni?
2012. okt. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De el lett utalva a pénz elvileg az eladó le is adta a rendelést és már lejárt a határ idő. Az eladó nagyon ritkán válaszol a levelekre is. kaptam tőle egy követési számot amivel nyomon tudom követni a Magyar Posta oldalán. Ahányszor megnézem hogy merre jár mindig csak azt írja hogy "Célországba elküldve / Item sent abroad" ilyenkor mit tudok tenni?
2012. okt. 27. 23:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Külföldön élsz? Mert ha nem, akkor kamu tracking numbert kaptál.
2012. okt. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem! Budapesten lakok!!
2012. okt. 27. 23:31
 5/10 A kérdező kommentje:
az akkor jó mert be lettem húzva a csőbe 21.000Ft-al ilyenkor mi a teendő?
2012. okt. 27. 23:31
 6/10 anonim ***** válasza:
ha vásárolsz, akkor csakis személyes átvétellel tegyed... ez a tanulság
2012. okt. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem egyszer beirták az értékelésembe, hogy nem akartam a vevővel telefonon beszélgetni! :-)
2012. okt. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Csak "félig" lettél behúzva a csőbe...


Sok mostanában az olyan eladó, aki annyira csóringer, hogy még arra sincs pénze, hogy az árut maga vegye majd eladja haszonnal. Hanem azt csinálja, hogy feltesz egy csomó kínai árut a vaterára - ami nincs is nála - és ha valaki tőle rendel akkor azt ő megrendeli KÍNÁBÓL a vevőjének (potom pénzért) és helyből az ő címére küldeti.


Vagyis te most 21,000 FT-ért vettél egy kb. 8,000 Ft-os fejhallgatót, ami kínából jön neked.


És azért látod a postán a "sent abroad" szöveget, mert a kicsi kínai már feladta a csomagot. Csak simán lehet, hogy nem repülővel jön, hanem hajóval, olyankor 25-30 nap is lehet, amíg megérkezik hozzád. Aztán persze ha fennakad a vámon akkor TE fizethetsz 27% áfát is a termékre.

2012. okt. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hívd fel, elérhetőséget a vaterán megtalálod, avagy emailban is elküldik.
2012. okt. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Mivel most a NAV felhívott mindenkit a vámolásra lehet hogy elakadt.

Hívd fel az eladót ha nem elérhető akkor tedd meg a feljelentést érdemes a nav nak is írni akkor majd utólag adózik összes eladása után meg is érdemli ha nem elérhető és nem teríti vissza a pénzedet.

2012. nov. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!