Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi fizetésnél lehet...

Mennyi fizetésnél lehet nyugodtan belevágni egy építkezésbe? Ti, akik építkeztetek, mennyit kerestetek akkor?

Figyelt kérdés

2012. okt. 30. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyan fizetésnél, hogy egy jó nagy biztonsági ráhagyással is működőképesnek tűnjön a folyamat.
2012. okt. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Építész válasza:

Egy átlag házikó úgy 20-25 millió. Átlag 10 hónap alatt megépül.

Ha nincs megtakarításod, akkor 20millió / 10hó = 2 millió/hó, plusz a kaja, rezsi stb.


Ha keresel ennyit, egy heti fizetésedért megtervezem a házadat.

2012. okt. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 maxgold válasza:
Ja,úgy kb 20 millád legyen a malacperselyben.Amint ez megvan,pár levél nyugtató,és egy fasza ügyvéd,mert valamelyik szaki biztos le akar majd húzni.
2012. nov. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 eszternagy válasza:

Érdekes vélemények.

Mi 6 éve készültünk el a házunkkal. 1,3 milláért vettünk egy régi parasztházat melléképülettel, azt lebontottuk, de azokból a téglákból kijöttek az új ház válaszfalai meg a tűzfal.

Összességében olyan 8,5-9 millióból jött ki a ház. Egy szintes, 102 nm-es, magasított alappal.

2012. nov. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Mi 10 évvel ezelőtt kezdtünk építkezésbe. De nem a nulláról indultunk. Némi örökségből, plusz spórolt pénzből, jóval ár alatt vásároltunk egy szerkezetkész házat (falak felhúzva, és volt rajta tető, semmi más nem volt kész). A ház megvásárlására minden pénz elment, így építési hitelt kellett felvennünk, hogy beköltözhető szintre hozzuk. Mint írtam 10 éve építgetjük, de mivel nagy, így még mindig nem vagyunk készen vele. Szerintem kb. 5 év múlva jutunk a végére. Feneketlen egy pénznyelő az biztos. Néha úgy érzem, bármennyit keresnénk azt is rá tudnánk költeni. Pedig mi szerintem jobban állunk anyagilag az átlagnál. A kettőnk keresete a férjemmel kb. 220ezer volt mikor belekezdtünk, de eleinte az építési hitelünket költöttük. Aztán amikor az elfogyott, akkor jelentősen lelassult az építkezés. Jelenleg kb. 350ezer a havi összbevételünk, és így kb. 500-600ezer Ft-ot tudunk költeni a házra évente, ha ügyesek vagyunk, akkor többet. Hozzá kell tennem, hogy fizetett szakembert csak akkor hívunk, ha nagyon muszáj. Egyébként, amit lehet, azt családon belül oldjuk meg. Jönnek a szülők, nagybácsik, unokatesók stb., mindenki ért valamihez, így a drága szakmunkával tudunk spórolni. Cserébe mi is segítünk a családban, amivel tudunk.

Az építési hitelünk egyébként most járt le, így most a havi törlesztés összegével több marad a tárcánkban.

2012. nov. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Még előző vagyok.

Szerintem bármennyi is a fizetésed (fizetésetek), az a kérdés, tudsz-e/ tudtok-e ebből minden hónapban pár 10.000- Ft-ot félretenni? Hajlandó vagy-e évekig lemondásokkal együtt élni, mert egy építkezés mellett - hacsak nem vagy anyagilag nagyon jól elengedve, akkor sok mindenről le kell mondani, hogy tudjál spórolni. Cserébe persze nagyon jó érzéssel tölt el, ahogy munkád gyümölcsét, a házadat, látod épülni, szépülni.

2012. nov. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!