Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 5 millió forintból hogy...

5 millió forintból hogy élejek meg, mibe fektessem ami biztos havi jövedelmet termel?

Figyelt kérdés
"tanulok" még és szórakozásra, ruházatra .. mindennapokra kéne pénz, de nem akarok belőle költeni inkább befektetném v lekötném bankban h a havi kamatból éljek, de a bankkal az a baj, hogy évi 8%os kamat nem sok mindenre elég.
2012. okt. 30. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Most akkor kockázatmentes vagy magas kamatú befektetés kell? A kettő nem jár együtt. Ami magasabb haszonnal kecsegtet, annak magas a kockázata is.

Olyan befektetést nem fosz találni, ami kockázatmentes és a banki kamatnál jóval többet fialna.

2012. okt. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
5 millió Ft-ból nem lehet megélni.
2012. okt. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szerintem a tanulmanyaidba fektess penzt... bar nem tudom hany eves vagy kedves kerdezo, viszont 5milliobol sehogy nem fogsz megelni, kockazatmentes befektetes nincs, esetleg ceget alapithatnal, nyithatnal boltot stb, de ennek is iszonyatosan nagy a kockazata.
2012. okt. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok

szüleimmel lakom.. ezért írtam h csak szórakozásra, ruhára, kajára kéne ebből az 5m -ból annyi profit havonta ami ezt fedezi ...

2012. okt. 30. 23:16
 5/11 anonim ***** válasza:
5 millióból akkor sem fogsz megélni ha fejre állsz. 8%-os éves kamattal számolva ez havi 33 ezer. De ugyebár, ehhez is kéne 1 évig állni hagyni, mert ha nincs lekötve, akkor kutya fülét nem kamatozik.
2012. okt. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem a magas kockázatú befektetések az alacsony kockázatúak, mivel ezzel foglalkozom, ez a "szakmám".


5 m ft-ból évi 20-25%-kal számolva elvileg már kisajtolható mondjuk 1-1.5m ft, de ezt ne fix hozamnak vedd, hanem egy átlagos számításnak. Tehát az egyik évben talán csak 5% haszon lesz, a másikban meg 40%. A hasznot folyamatosan visszaforgatva egyre több és több lesz a vagyon is, és ennek hozama is.


Én a helyedben nem bíznám senkire és semmire, hanem megtanulnám magam kezelni a befektetéseim. Megéri.

2012. okt. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"De ugyebár, ehhez is kéne 1 évig állni hagyni, mert ha nincs lekötve, akkor kutya fülét nem kamatozik."


Pénzpiaci alapban, ami csak évi 6.5%-ot hoz, minden éjjel számítanak rá kamatot, és jutalék nélkül adható-vehető.


Mellesleg igazad van, fix kamatból ne akarjon senki megélni, mert az általában csak arra elég, hogy az inflációt ellensúlyozza.

2012. okt. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Én a helyedben nem bíznám senkire és semmire, hanem megtanulnám magam kezelni a befektetéseim. Megéri."


Ez jó gondolat :) de hol\hogy tanuljam meg?

2012. nov. 1. 00:50
 9/11 anonim ***** válasza:

Először is: az nagyon jó, hogy van 5 m ft megtakarításod, és ezt gyarapítani szeretnéd, nem elb#szni. Ez egy dicsérendő dolog, a folyamat legkeservesebb részén már túl vagy. Innen arra kell figyelned, hogy hülyeséget ne csinálj.


Váljon a gondolkodásod alapjává, hogy egész életedben kizárólag magadra számíthatsz, és rendszerint soha senki nem fog biztatni, hogy legyél jobb.


Az első lépés nálam az volt, hogy ezer forintért frissítettem a könyvtári jegyem, és ott a közgazdasági, tőkepiaci könyvek közül válogattam, és elhoztam 10-et (max ennyit lehetett), elolvastam őket. Nagy volt az átfedés köztük, szóval semmi gáz, de ha nem lenne átfedés, az se érdekeljen. Ez ad némi alapot.


Ezek után:

fórumok olvasását nem ajánlom, mert oda sok laikus égbekiáltó baromságot szokott írni, illetve eltéríthetik az embert a józan gondolkodástól.

pénzes tanfolyamokat nem ajánlok, ugyanis senkinek nem érdeke, hogy te gazdagabb legyél.


Mivel én nagyvállalatokkal foglalkozom, ezért én azokat a nyereséges cégeket követem nyomon (negyedéves jelentések), amelyekben kedvező áron vásároltam/kívánok részesedést vásárolni hosszútávra.


Ha valaki máshoz ért, pl. termőföldekhez, akkor a termőföldek hasznából további termőföldeket vehet. Ha valaki ingatlanfejlesztő, akkor a haszonból egyre több és nagyobb ingatlant fog felújítani/építeni.


Sose felejtsd el ezeket se:

- mindig hosszútávon gondolkodj

- sose egy lapra tegyél fel mindent, hanem legalább 5-10-felé oszd a befektetéseid

- mindig legyen biztonsági ráhagyás (mint a követési távolság, mindig készen állsz a legrosszabbra)

- minden lehetőségre legyél felkészülve

- józan ésszel gondolkodj és ne elvontan

2012. nov. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

még néhány szabály:

- minden döntés következetes, fegyelmezett, érzelemmentes, passzol a stratégiánkhoz

2012. nov. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!