Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fontos! Tudnátok segíteni?

Fontos! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
úgy fél éve történt, hogy egy férfi levett a bankszámlámról több millió forintot, azóta tartjuk vele a kapcsolatot, mindig azt mondja, hogy majd holnap utal de erre még nem került sor.Beperelni nem tudom, mert állítólag van valamilye amivel zsarolhat.Nincs semmi ötletem.Arról is gondoskodott, hogy nincs autója,lakása,pénz a bankszámláján így behajtatni se tudom.segítsetek létszives.valami ötlet?
2012. nov. 1. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Eléggé sánta a történet, mert nem hiszem el, hogy valaki "csak úgy" leemelhet bárki számlájáról több milliót. Az pedig végképp hihetetlen számomra, hogy a tettes azonosítása után még elkezdesz levelezni vele, hogy ugyan már legyen szíves visszaadni.

Ez kemény bűncselekmény, ezért letöltendőt is kaphat. Nem is értem, hogy a pénz eltűnésének pillanatában miért nem tettél feljelentést...

2012. nov. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
utalj nekem pénzt. van valami amivel én is zsarolhatlak. adok 2 napot.
2012. nov. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

átvertek de ezt nem szívesen írnál le(részleteket)

normális választ várok!

2012. nov. 1. 13:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Erre csak ennyit lehet válaszolni:

1. Megmondod neki, hogy adja vissza a pénzed, különben feljelented.

2. Ha nem adja, feljelented, emellett polgári pert indítasz ellene.


Ha ki akarod hagyni a hatóságot, akkor a pénz kb. feléért felfogadhatsz pár ukrán "humán-ügyintézőt", akik megszabadítják pár testrészétől és ettől hátha észbe kap. De ha szól a csóka a rendőröknek, akkor le fognak csukni pár évre. Bár, ha már ígyis-úgyis zsarolhat, akkor ez nem oszt és nem szoroz...

2012. nov. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ez bonyolultabb mint hiszitek.ti nem is tudjátok, hogy milyen drága perelni, ennek fele közjegyzőt fogadni. akamarai díj 3% kjegyzőnél, 6 ha perelsz plusz az apraja, pl az ügyvédi díj. összeségéből millió alatt nem lehet megúszni. 2 pert indíthatunk, nyilván nyert ügy a csalás, de úgy tudom ennek perköltségét is meg kell előlegeznem, az elövetőre majd ráverik, de nem tudják behajtani, ekkor az én általam megelőlegezett perköltség visszajár? Az ügyvédi és egyéb "apró költségeket így is bukom" Ha ezt megítélte a bíróság akkor őt lecsukják ugyan, de én pénzemnél nem vagyok, csak költöttem rá. Ezért vagyok inkább a nyomában, de illegális eszközt nem akarok. Ha a második pert is megnyerem, szerintem az sem problémás akkor megítélik hogy fizessen, de mindene más nevén tehát sajnos szétteszi a kezét, vagy mire a végrehajtó odaér már nem lesz vagyona. Én meg újabb milliót költöttem a büntető után a polgári perre is. Mondjuk 2 év alatt ha lezajlik is az egész az idegfeszültség meg nő, eredmény meg semmi. Sőt neki áll feljebb.
2012. nov. 1. 19:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!