Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor csinálni?...

Mit lehet ilyenkor csinálni? (Vatera)

Figyelt kérdés

Vettem vateránegy iphone 4-et, ami hibátlan állapotúnak volt feltüntetve, az eladó szerint új kora óta elöl-hátul fóliás. Levettem róla a fóliát és mit ad isten karcos volt a kijelző.

Az eladó szerint ő hibátlan állapotú telefont küldött el...

Tény, hogy korrekt ára volt és a szállítási költséget is magára vállalta, de akkor is. Ha leírja a hirdetésben, hogy karcos, akkor nem veszem meg. Most adjak neki negatívot, aztán nyeljem le a békát? De gondolom így duplán megszívom, mert akkor ő is negatívot fog nekem adni.


2012. nov. 1. 23:44
 1/9 anonim válasza:
mennyibe fájt?
2012. nov. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Adj neki negatívot, ha ő is azt ad, akkor jelentsd a vatera adminjánál, hogy te korrekt voltál csak ő nem. Ha rendőrségen feljelented, szerintem kiröhögnek. Engem egyszer 10 ezer FT-al húztak le, a rendőrségen azt mondták, hogy ennyiért nem érdemes feljelentést tenni. Aztán mégis lett belőle ügy, mert nagyon sok embert átvágott. Szóval te még jobban jártál, hogy a terméket megkaptad.
2012. nov. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sosem tudtam megérteni, hogy emberek hogy lehetnek olyan hülyék, hogy bármiért előre fizetnek egy másik embernek, akit sose láttak.
2012. nov. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Na, ezért lenne jobb személyesen átvenni egy ilyen drágább cuccot, mert akkor látnád mit veszel, ott kipróbálhatnád, ha nem tetszik visszaléphetnél...

Örülj neki, hogy a postai csomagban nem egy kikukázott roncsot kaptál, mert ilyen is megtörténik...

Olyan is lehetett volna (megtörtént eset!), hogy egy működésképtelen sz*rt kapott a Vevő, és nem tudta bebizonyítani, hogy nem ő tette tönkre a mobilt, mert az Eladó váltig állította, hogy ő kifogástalanul működő mobilt csomagolt be...


TIPPJEIM :

1./ Vedd fel a kapcsolatot az Eladóval (hívd fel telefonon) és próbálj vele egyezkedni... Vegye vissza a mobilt... Vagy adjon vissza valamennyit az árából, mert megtévesztő volt a leírása...

2./ VÁRJ AZ ÉRTÉKELÉSSEL, előbb ő adjon értékelést, és te csak utána!... (Az Eladó kénytelen lesz előbb-utóbb értékelst leadni, mert különben nem adhat el, te nyugodtan várhatsz, akár más regisztrációval is vásárolgathatsz tovább.)...

Ha ő már előzőleg pozitívat adott, akkor te már rányomhatod a negatívat, már nem tud mit csinálni, be kell nyelnie!...


Különben meg szerintem te is fóliát fogsz tenni a képernyőre, és akkor nem fogod észrevenni a karcot, szóval ez nem is olyan nagy probléma...

Sokkal fontosabb, hogy a készülék hibátlanul működjön!!!

2012. nov. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Már írtam neki. Azt hadoválja, hogy ő karcmentes telefont küldött, nem foglalkozik ezzel.

Azt hozza fel mentségnek, hogy korrekt volt az ár és a szállítást is fizette...

Szerintem ezek után már ő is negatívval fog értékelni szerintem, pedig ő volt inkorrekt. A vatera szerintem szarni fog rá magasról, ha írok nekik.

2012. nov. 2. 09:30
 6/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy több, mint 1 hét után vettem észre. Mert volt rajta egy elég pocsék állapotú fólia és azt hittem, hogy az alatt hibátlan.

Amúgy elég sok karc van rajta és van mélyebb is.


A hírdetés meg így szólt:


"hibátlan állapotú, új kora óta elöl-hátul fóliás"


Amúgy most már nem lehet tudni, hogy kiben lehet megbízni. Mert elég sok pozitíva van az eladónak, bár van néhány negatíva is.

2012. nov. 2. 09:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is így jártam egy laptoppal, hogy újnak volt meghirdetve és mégis pixelhibás volt. Avatatlan szemnek fel sem tűnt, mert csak 1-2 pixel volt benne rossz. Ha nem vállalt rá garanciát akkor buktad, vissza nem fogja venni. Vidd el egy szervizbe és kérdezz rá mennyiért cserélnék. Szerintem nem lehet olyan nagy összegről szó.


Adhatsz neki pozitívat, de írd le benne a sérelmedet. (legalább a jutalékot ne ússz meg, ha már inkorrekt volt.)

2012. nov. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Most azt próbálom elérni, hogy valamennyi pénzt utaljon át.


Amúgy eladtam ma a francba a telefont, mert így nem kellett.

2012. nov. 2. 19:31
 9/9 A kérdező kommentje:
Amúgy ez jó ötlet. Ha nem utal pénzt, akkor megszopatom azzal, hogy pozitívot adok és akkor fizetheti a jutalékot. Bár mondjuk ha ő negatívat ad nekem akkor is fizetnie kell?
2012. nov. 2. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!