Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendelni szeretnék Kínából....

Rendelni szeretnék Kínából. De hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy én azt a telefont szeretném megvenni: [link]

Ugye 1 darab rendelés 199.99$. A leírásnál ez van: "Free shipping to Hungary Via CHINAPOSTAIR 11-31 Days". Tehát a szállítás ingyen van. Ha jól tudom, akkor 150 EUR -ig, vámmentes, de ÁFA -t kell fizetni. 199.9$ ~ 142 EUR, tehát vám nincs ÁFA van. ÁFA 100% hogy van? Ha ajándékként (gift) küldi akkor is? Ezt sehogy sem lehet kivédeni? És mennyire biztos az, hogy nincs vám (bár inkább vám legyen mint ÁFA...)?


2012. nov. 3. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem hogy számolsz..

Amit neked fizetni kell: 200D után VÁM (2-3%) és ÁFA 27%..

Összesen még fizetsz 60D-nyi többletet.

De nem biztos, hogy vámolják, áfázzák..

Szerencse kérdése.

2012. nov. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát a vám és az ÁFA -t csak találomra raknak rá? Nincs semmi megkötés, hogy 22 EUR alatt, nincs se vám se ÁFA, afölött 150 EUR -ig vám nincs áfa van, és 150-700 EUR -ig vám és ÁFA is van.
2012. nov. 3. 14:18
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ha ajándékként (gift) küldi akkor is?"


Az adóhatóság (hiába gondolják sokan így) nem a hülyék gyülekezete. Naponta többezer "segélycsomagot" küldenek a kőgazdag kínaiak a szegény magyaroknak? Azért te sem gondolhatod komolyan, hogy ezt elhiszik. Ha ajándékként küldik, és teszemazt vámon azt mondják, hogy "hohohó, mobil? 500USD!", akkor azután fizetsz ÁFÁ-t. Ha erre azt mondod, hogy 200-ért vetted, az adócsalási kísérlet.

Mellesleg a 150EUR-t nem tudom honnan veszed. 45 lesz az.

2012. nov. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még most se értem. De akkor leegyszerűsítem a kérdést. Egy 199.9 $ -os telefonért, mennyit kell fizetnem?
2012. nov. 3. 17:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Megválaszoltam, nem??

Amit neked fizetni kell: 200D után VÁM (2-3%) és ÁFA 27%..

Összesen még fizetsz 60D-nyi többletet.

De nem biztos, hogy vámolják, áfázzák..

2012. nov. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!