Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha álláskeresőin és utána...

Ha álláskeresőin és utána munkanélkülin vagyok akkor a TB-t magamnak kell fizetni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 7. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Munkanélkülin szerintem nem.
2012. nov. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Nem. Tökmindegy min vagy, ha az állami segély /munkanélküli, álláskeresői, önkormányzati segély pl. az aktív korúak ellátása, amit a munkanélküli után kapsz/ ezekből levonják. Ez után jár a tb, a nyugdíj, az egészségügyi ellátás.

Én is így vagyok pár éve, így már tudom. Ráadásul rendszeresen járok orvoshoz úgyhogy már régen szóltak volna ha nincs rendben a kártyám.

2012. nov. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Akkor kik fizetik maguk után a TB-t? Hamarosan lejár a Gyesem és nagyon úgy néz ki hogy nem lesz melóm!:(((

2012. nov. 7. 22:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan már nincs, hogy munkanélküli.

Ha kapsz álláskeresési járadékot, akkor a TBd is rendezve van.

Ha lejár a járadékos időd, foglalkoztatást helyettesítő támogatást igényelhetsz az önkormányzattól.

Ha megkapod, szintén rendezve van a TBd.

Ha nem tartanak rászorulónak és nem kapod meg, akkor hiába vagy regisztrált álláskereső (munkanélküli), magad után kell fizetned a TBt.

2012. nov. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Polgár Lívia válasza:
85%

Ha munkanélküli lettél, akkor attól a naptól fogva, hogy nincs munkád, Neked kell fizetni a TB-t.

Viszont, ha jogosult vagy álláskeresési támogatásra (max.90 napig "munkanélküli segély"), mert rendelkezel a megfelelő számú munkában eltöltött nappal, akkor a munkaügyi hivatal átvállalja a TB fizetését. De ezt csak 90 napig.

Ha a 90 nap lejár, akkor még van lehetőséged a helyileg illetékes önkormányzattól "segély"-t igényelni, aminek a pontos neve: "aktív korúak ellátására való jogosultság".

Ahhoz, hogy ezt megkaphasd, meg kell felelned néhány "követelménynek". Pl: háztartásod havi jövedelméről kell nyilatkozni, van-e gyereked, rokkant vagy-e, meg egy sor hasonló dologról. Ennek alapján az önkormányzatod megállapítja, hogy jogosult vagy-e segélyre, ami jelenleg 22.800 Ft. Ebből már levonásra került a TB. Amíg ezt kapod, addig fizetik.

Ha nem vagy jogosult segélyre, akkor is kérheted, hogy a TB-d fizessék, de erről már nem tudok bővebb információt adni. Remélem azért tudtam segíteni valamennyit.

2012. nov. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm szépen!
2012. nov. 8. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!