Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki elad egy bizonyos...

Ha valaki elad egy bizonyos dolgot valakinek, a vevő kifizeti, majd eltűnik és nem viszi el a megvásárolt terméket mit tehet az eladó? Eladhatja újra?

Figyelt kérdés
Kifizette több mint egy éve, és most lenne egy vevő aki el is vinné! Ha utána előkerül az első vevő tarthat igényt kártérítésként a kifizetett összegen felül? (amúgy tizenpárezer forintról van szó)

2012. nov. 9. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kerhet kártérítést. Miért nem keresed meg?
2012. nov. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én az új vevő lennék! :) Az eladó azt mondja, hogy kereste már többször is az első vevőt, de nem éri el! Nekem nagy szükségem lenne rá, vinném is azonnal, csak az eladó fél, hogy követelhet e rajta plusz pénzt a vételáron felül a vevő!
2012. nov. 9. 13:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Hol történt az adásvétel? Van róla szerződés?
2012. nov. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Netes hirdetésre jelentkezett, elment megnézni a cuccot, kifizette, hogy majd akkor visszajön érte. Papír úgy tudom nincsen róla...

Szerintem örülnie kellene, ha előkerül és a vételárat visszakapja...?

2012. nov. 9. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha több, mint egy éve nem jelentkezett a vevő, akkor szerintem felesleges tovább várni, főleg, ha papír sem készült róla. Az is lehet, hogy meghalt időközben. Soha nem tudni.

Ha egy évig nem jelentkezett, akkor nem hinném, hogy bármiféle kártérítést kérhetne, sőt fordítva, tárolási, megőrzési díjat lehet neki felszámolni.

Tizenpárezer Ft pedig nem nagy összeg. Lépjetek túl rajta.

2013. ápr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!