Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A nagymamám tartósan beteg,...

A nagymamám tartósan beteg, mégis csak 3 hónapra adják az ápolási díjat. Miért?

Figyelt kérdés
Október 8-án igényeltem. Ma kaptam levelet hogy október hónapra adnak X összeget (8-31ig) + folyósítani fogják 2012. dec.31-ig, aztán megszűnik. Miért csak 3 hónapig jár? 1 évről volt szó anno...Ez valami újítás?
2012. nov. 14. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos konkrétan segíteni nem tudok. A december 31. viszont árulkodó. Valószínűleg 2012-vel ez a támogatás megszűnik, avagy januárban az az évi költségvetés alapján, majd "újraszámolják".
2012. nov. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Már ez is jó amit írtál, köszönöm!


Ez a megszűnés sanszos. Azt hiszem bemegyek megkérdezni az önkormányzatnál, mert viszont azt írj a papír hogy 3 hónapnál hosszabb ideig beteg a nagyim + az orvos is adott erről igazolást. Ezért sem értem hogy akkor miért csak 3 hónapra adják. De tényleg lehet benne valami amit írtál.

2012. nov. 14. 19:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert minden évben felülvizsgálják, így a nagyidat is januárban.
2012. nov. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnélek megbántani, de a 3 hónapra kiadható gyógyszert is havonta kell kiváltani, hogy ha meghal a beteg ( vagy meggyógyul!), akkor ne menjen kárba a már hazavitt gyógyszer.
2012. nov. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De ezt nem értem...


Ha októberben megítélték neki, akkor miért januárban vizsgálják meg? Vagy országosan mindenkit januárban vizsgálnak meg újra?


Vagy minden 3 hónaponként újra meg kell kérvényezni?

2012. nov. 14. 19:40
 6/10 anonim ***** válasza:

A nagyidat nem fogják újra megvizsgálni. Ezt az orvos dönti el, mikor vizsgálja.


Viszont a költségvetést év elején osszák el, ezáltal lehet más összeg fog járni. (Ahogy elnézem az országot, rosszabbra sajnos.)

2012. nov. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez így reálisan hangzik tényleg.


Köszönöm!

2012. nov. 14. 19:53
 8/10 A kérdező kommentje:

Jaa csak közben most elolvastam, és most ők fizetik nekem a TB járulékot, de azt írja a papír hogy mikor az ellátás megszűnik, magamnak kel fizetnem tovább.


Na de tényleg bemegyek megkérdezni.

2012. nov. 14. 20:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert jövőre jön a "segélyplafon", aminek az a célja, hogy segélyből ne lehessen több pénzt kapni, mint a legalacsonyabb munkabér (=közmunka 47ezer forintja).


Nem szűnik meg az ápolási díj, de majd újra meg kell igényelni, és akkor majd erre tekintettel állapítják meg az új összeget, hogy ez, meg a többi esetlegesen kapott segély ne lehessen több, mint 47k.


Bővebben lásd:


[link]

2012. nov. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A vizsgálatot nem kell megismételni, csak a pénzek (ujra)elosztását, a polgármesteri hivatalban.
2012. nov. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!