Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ma egy 5 ezer játékosból álló...

Ma egy 5 ezer játékosból álló freerollon (NL Holdem) 130-dik lettem. Ez alapján lenne esélyem cashgame-n?

Figyelt kérdés

2012. nov. 14. 20:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%

Ha jön a lapod lenne, ha nem jön akkor nem.

A pókerröl ennyit érdemes tudni.

2012. nov. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Előző, nagyon keveset tudsz a pókerből. Ne keverd a szerencsejátékok közé, mert nem az, de nem kezdek el itt erről érvelni.


Kérdező, ez alapján ne várj nagy esélyeket a cashgametől, mert a freerollokon nagyon könnyű jó pozícióban végezni. Én rendszerint benne vagyok az első 100 ban, egyszer 2. is lettem. Viszont ez nem jelent semmit, mert a freerollokon mindenki elindul, laza, feszes játékosok egyaránt, olyanok is akik egyáltalán nem tudnak játszani, ezáltal teljesen kiszámíthatatlanok. Na meg nem beszélve a sok all in huszárról, ugyanis a freeroll jelentkezők harmada azt csinálja, hogy az elejétől kezdve allineznek, így előbb utóbb valakit nagyon megtömnek, aki kibekkel a végéig.


Magyarul nincs sok tudás abban, hogy a végén végzel, mert túl sok a laza, hozzá nem értő játékos. Ha fizetős versenyeken érsz el hasonló helyezést, az már érdemleges. Ez is azt bizonyítja, hogy tét nélkül lehetetlen megtanulni pókerezni. Olyan lételem, mint a fociban a labda.


Szóval ebből ne vonj le következtetéseket, de játssz nyugodtan tovább, esetleg fizess be kisebb pénzel, ún tanuló pénzzel... aztán meglátod. De én elvből kerülöm az online póker termeket, élőben sokkal kifizetődőbb.

2012. nov. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Miért kifizetődőbb?
2012. nov. 14. 20:40
 4/12 anonim ***** válasza:

Online pókertermek többsége generálja a lapütközéseket, hogy így növelje a bent lévő pénzt, ugyanis minél nagyobb a pot, annál nagyobb raket (jutalékot) akaszt le a pókerterem. Találkoztam már ilyen szituációkkal, de te is megfogod látni, hogy élőben nem lesz olyan, hogy egyszerre van valakinél AA, másiknál KK, harmadik embernél QQ, negyediknél 10J flopra lejön AKQ... csak mert ilyenek előfordulnak, és az egyetlen probléma az, hogy túl sűrűn.

Úgyhogy én elvből nem bízok az online termekben.


Másik. A póker egyik lényege, és szintén alapeleme az, hogy olvasod az ellenfeled. Olvasod a viselkedését, árulkodó jeleit, pszichés állapotát, és ezek alapján hozod meg a döntésedet. Az árulkodó jelek olvasása igen nagy százalékban növelik a helyes döntéseid számát, ezáltal a nyereségedet. Érdemes erről a témáról sok könyvet elolvasni, és nekiállni élőben játszani.

2012. nov. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

red4me nem értem miért jársz ide folyamatosan trollkodni, főleg ha nem értesz a témához. Tényleg, ez nekem rohadtul abszurd. Nem pofázok bele olyanba, amit nem értek, ez alapvető dolog. De még hagyján, ha köze lenne a kérdéshez, de nincs. A kérdező kérdezett valamit, úgyh ne kezdd el bizonygatni, h így meg úgy szerencsejáték, mert semmi köze hozzá a témának.


Egyébként megértelek, te vagy abba a generációba tartozol, akinek még a póker az 5 lapos draw pókert jelentette, vagyis a cserélgetős játékot, ahol nyilván sokkal nagyobb volt a szerencse faktor, mint a mai holdemben. Az régi 5 lapos játékban a cserék, joker, stb. miatt a tudás sajnos redukálódik elég erősen, mert túl sok beleszólásod nincs a játékba, ellenben a holdemben hosszútávon (!) a szerencsefaktor közelít a nullához. Igen is vannak stratégiák, taktikák, de ne úgy fogd fel, mint egy matematikai egyenlet, amivel odamész a roulettasztalhoz, és kiszámolod a legvalószínűbb számokat. Úgy fogd fel, mint egy sport. Minden(!) sportba kell szerencse, de minél hosszabb távon játszol, annál inkább lesz mérvadó a tudás. De természetesen mint minden sportban, itt sem fogsz mindig nyerni, azért is hangsúlyozom a hosszú távot.


És, hogy befejezzem a felsorolást amit elkezdtem, ha te nem az előbb említett generációt képezed, akkor csak szimplán úgy állsz a dologhoz, hogy kártya-kártya, játék-játék, szerencse-szerencse alapon, ami egy eléggé rövid, beszűkült, tapasztalatlan látásmódra vall. Érdemes lenne kicsit beleásnod magad a témába. Ha pedig nem érdekel, az rendben van, de akkor se tarts ki egy olyan dolog mellett puszta makacsságból, ami nem igaz.

2012. nov. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tőleg nem választ kapott, hanem egy hozzá nem értő hazugságot. Nem fogok veled vitatkozni, mert nem éri meg. Nem tudsz mondatot elemezni, és makacs ember vagy, az egyik legundorítóbb tulajdonság, és általában ilyen emberek hullanak ki először az életben, de nem részletezem, hogy miért mert úgysem értenéd meg, és fáradt vagyok.


Amit folyamatosan erőltetsz, és böki a csőröm; "pro játékos". Na most álljunk meg. Kérlek olvasd vissza minden sorom. Mondtam is én egy k*rva szóval bármikor is hogy pro játékosnak képzelem magam??? Nem. Mondtam, hogy a roulett kiszámítható? Nem. Azt mondtam, hogy ne így képzeld el, amivel pont szeparálni akartam a két dolgot, ugyanis amíg a rulett 100% szerencse (nyilván), addig a póker hosszútávon 0. Igazából csak ismételhetném magamat, de ilyen önfejű ember mellett felesleges. Elhiszem, hogy sok mindent láttál, mert biztos nagyon bölcs vagy, de akkor sem értesz ehhez a játékhoz, ezen nincs mit szépíteni.


Hangsúlyozhatom én neked milliószor, ha nem érted a hosszútáv fogalmát. Hosszútávon meg lehet élni ebből a sportból. A stratégia nem azt jelenti, hogy mindig nyersz... Túl lineárisan fogod fel az egészet. Az hosszútávban az is nyereségnek számít, ha épp egy adott körben, ha busz is, de jó döntést hoztál, ami által nem buktál még többet. Ha te rám b@szod egy lakás árát (nem igazán értem mit akarsz ezzel mondani), és úgy ítélem meg, hogy ez nem érné meg a két királyt, akkor dobok... DE, ha megadom és nyersz, mert "nem jött a lapom", akkor is jó döntést hoztam mert a jobb matematikai esélyemnek köszönhetően hosszútávon nyernék ezzel a döntéssel... Igazából ezt nem fogod sosem megérteni, mert sz*rsz a szavaimra, én meg szarok rád, törlöm is a kérdést, jó éjszakát.


A kérdezőnek válaszoltam, neked ésszerűen, eleinte barátságosan érveltem, de te túl szűk látókörű vagy.

Egy költői kérdést még felteszek, amire ne válaszolj, csak gondolkodj el azon, hogy ha szerinted full szerencsejáték a póker, akkor miért van az, hogy a rangosabb eseményeken mindig ugyanazt az 5-6 embert látjuk a döntő asztalnál?...

2012. nov. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A kisebb buy-inokkal mi a helyzet komolyabb a játék?Van néhány jegyem.
2012. nov. 15. 22:47
 8/12 anonim ***** válasza:

10$ alatti buy-inon mindig komolytalan a játék, mert egy amerikai nagyon szívesen "elbohóckodik" 2-3e forintot csak úgy viccből.


Egy 100$-os beülőn már azért komoly(abb) játék van.

2012. nov. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
130., egy kps játék 130. helye a beülőt is alig hozza vissza. Itt a top 5 ben kell lenned hogy szakíts valamit is, ha nem vagy ott időpazarlás.
2012. nov. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 hájaaa ***** válasza:
"mert egy amerikai nagyon szívesen "elbohóckodik" 2-3e forintot csak úgy viccből. " Mutass egy olyan termet ahol játszik amerikai!
2012. nov. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!