Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán, magánszemélyként...

Vaterán, magánszemélyként eladtam egy digitális használt fényképezőgépet,4000. -ft-ért, személyesen vette át a vevő, kipróbálni a helyszínen nem tudta, mert elem kellett volna bele? Többi lent.

Figyelt kérdés
A vevő e hó 3-án vette át a terméket, és tegnap, tehát 14-én jelezte, hogy a gép nem működik, erre csak tegnap jött rá, mert akkor vett bele elemet, és követeli vissza a pénzét. Van nekem bármilyen pénzvisszafizetési kötelezettségem ezzel kapcsolatban? Köszönöm
2012. nov. 15. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Adtál rá a hirdetésben garanciát?
2012. nov. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, a leírásban szerepel, hogy nincs rá garancia.
2012. nov. 15. 14:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor igy járt. Mondjuk személy szerint az a véleményem, hogy ha valóban nem működik, akkor illő lenne visszafizetni az arat.
2012. nov. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tudtad, hogy rossz a gép?
2012. nov. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, sőt meg vagyok győződve, hogy jó (volt) a gép. A hozzáállása alapján -még aznap este felhívott, hogy ez a gép gagyi, nem ilyenre gondolt- simán el tudom képzelni, hogy inkább szándékosan elrontja. Ráadásul 8 munkanapon már túlvagyunk, nem ennyi idő áll rendelkezésre, ha valami problémája van a vevőnek? Köszi
2012. nov. 15. 14:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Használt termékre nem vonatkozik se 3, se 8 munkanap.
2012. nov. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Én frekiváltóval jártam így. Eladtam postán , jött a pozitív, meg hogy kipróbálás alatt. Egy-vagy két hónap mulva jött a telefon, hogy rossz a cucc. Kizárt mondtam küldje vissza. Egy hónap múlva megkaptam. A cucc működött, csatolt videóval küldtem vissza a vásárlónak. Szóval ha a hal nem tud úszni nem a víz a ... Ha biztos vagy benne hogy műkszik, akkor nincs mit vesztened.

Témába vágó . Tükörreflexes filmes gépet vásároltam. Ahogy megjött a gép raktam neki elemet és kipróbáltam. minden faca volt, csak épp autófókusz nem volt. Egész délután nézegettem mire rájöttem hogy a segédtükör mozgató rugó eltörött. Rendes volt az eladó, másnap már vissza is vette. Normális emberek közt ezt meg lehet beszélni. Remélem szerencséd lesz, és nem jársz úgy mint a barátnőm. Ő azért kapott negatívot, mert az általa eladott cd lejátszós rádió halkabb volt mint amire a vásárló számított.

2012. nov. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Garanciát nem vállaltál a terméklapon, aukciós oldalon eleve nem érvényes a 8 napos elállási jog, személyesen vette át, tehát lett volna lehetősége kipróbálni. Saját érdekében neki kellett volna gondoskodnia áramforrásról.


Mindezek fényében nincs oka/joga reklamálni... Különösen, ha már küldött értékelést az adásvételről, s abban nem szerepeltette a hibát.


Az már egy másik történet, hogy a békesség és a jó hírneved miatt esetleg önszántadból visszaveheted. Több ezer adásvétellel a hátam mögött sem biztos, hogy ezt tenném, bár én lehet, hogy vittem volna elemet az átadáskor, hogy ki tudja próbálni, s ne érjen később kellemetlenség.

2012. nov. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!