Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan lehet kölcsönkérni...

Honnan lehet kölcsönkérni papírral,2 tanúval, akár közjegyző előtt is 500. 000 Ft-ot úgy, hogy kb fele értékben letétben aranyat kapna az illető?

Figyelt kérdés
Egyik nagyon kedves barátom megkért hogy ebben segítsek neki! Csak értelme kommenteket kérek, aki nem tud értelmeset hozzászólni az kérem hogy kíméljen. Előre is köszönöm. Nagyon fontos lenne, és nagyon nagy segítség!

2012. nov. 21. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha találsz megfelelő embert aki kölcsönöz félmillió forintot úgy hogy 250 ezer forint értékben nem pénzt hanem arany ékszereket kapna, akkor csak el kell menni egy közjegyzőhöz vagy ügyvédhez és 2 tanúval ott helyben megírjátok a szerződést. Nincs ebben semmi bonyolult.

A kérdés inkább az hogy találsz ilyen emberkét.

Nekem például nem okozna gondot hogy kölcsön adjak fél vagy akár 1 milliót is. Ha egy jó barát kölcsön kérne fél milliót, adnék ezer örömmel, de csak úgy hogy a fél milliót vissza is kapom. Nekem nincs szükségem aranyékszerekre, és nem hiszem hogy a barátod arany rúddal fizetne..

2012. nov. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

első vagyok..

Még valamit.

A bankok és a provident ilyen szerződést soha nem kötne.

Talán egy uzsorás belemenne, de én a barátod helyében messze elkerülném, mert többet fog visszafizetni mint amennyit kapott.. Így marad a rokonság, vagy barátok akik tudnának adni ennyi pénzt ilyen feltételekkel.

2012. nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az aranyat azért adná mert tisztában van vele hogy csak ugy a 2 szép szeméért nem fog kapni idegentől :) Valami fedezet kell letétben :)
2012. nov. 21. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!