Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a különbség az ajánlott és...

Mi a különbség az ajánlott és az elsőbbségi küldemény között?

Figyelt kérdés

Van egy küldemény, amit holnap adnának fel, viszont péntekre meg kell, hogy érkezzen. Ajánlott küldemény azért necces, mert lehet, hogy pont péntekre érkezne meg, viszont pénteken meg zárva van a legközelebbi posta.


Ha elsőbbségivel kérem, akkor tutibiztos megérkezik az adott címre a küldemény?


Kezdjük azzal, hogy sima küldeményként hogy-hogy eltűnik időközönként a küldemény?


2012. nov. 27. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha fontos és sürgős is, akkor ajánlottan ÉS elsőbbségivel add fel.

Az ajánlott azt jelenti, hogy kap egy azonosítószámot, amin a posta nyilvántartja, ez alapján később visszakereshető, hogy mikor hol járt és mi történt vele. Ezt is kiviszi a postát egyébként :)

Az elsőbbségit régen expressznek hívták, ez azt jelenti, hogy soron kívüli kezelést kap. A posta tudtommal a küldemények 96%-ánál vállalja, hogy másnap megérkezik belföldre, ha elsőbbségivel adtad fel. Ebből következik, hogy nem tuti biztos, de nagyon jó esélyed van rá. Mindenképpen javaslom az elsőbbségit.

És úgy tűnhet el sima küldemény, hogy a postások is emberek. Kiesik a táskából, és nem veszik észre. Összefogják véletlenül egy másnak szólóval, aki nem adja vissza. Vagy bármi előfordulhat.

2012. nov. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb ajánlottan ÉS elsőbbségivel.

Nem tűnik el és tuti megérkezik péntekre.

2012. nov. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, viszont attól félek, hogy nem lesz nyitva a legközelebbi posta akkor, mivel igencsak ritkán van nyitva :(

Nem lehet valahogy kérvényezni, hogy a központi postán lehessen átvenni a küldeményt?

2012. nov. 27. 22:38
 4/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Amint említettem, kiviszi a postás az ajánlott levelet is, csak annyi a különbség, hogy alá kell írnod, hogy átvetted. Amúgy az értesítőn, amit otthagynak, lesz egy telefonszám. Azt ha felhívod, elvileg meg lehet velük, hogy aznap kivigyék-e még egyszer, vagy mi legyen.
2012. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Az ajánlott levelet nem kell aláírni, azt csak simán bedobják postaládába (ha befér).

Amit alá kell írni, az a tértivevényes levél.

2012. nov. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2., velem mindig aláíratja a postás. Nem csak a tértit, hanem a "sima" ajánlottat is, a listáján. Nálatok nem szokták? :O
2012. nov. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem.
2012. nov. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bár lehet rá kérni LNK (levélszekrény útján nem kézbesíthető) matricát, és akkor tuti nem dobhatja be.
2012. nov. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ma külön figyeltem, sima, nem tértis ajánlottat íratott alá velem a kézbesítő :) Ezek szerint nem mindenhol egyezik az ügymenet.

Kérdező, remélem, nem lett ebből kellemetlenséged!

2012. nov. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)


Megérkezett a csomag végül még másnap és simán át tudtam venni, pont ott voltam :) S nekem is alá kellett írnom egy kis lapon, meg a PDA -ján is :D


Köszönöm a segítségeket :)

2012. nov. 30. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!