Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán az eladó valószínűleg...

Vaterán az eladó valószínűleg el akar állni a terméke eladásától, viszont nekem kell a termék, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Olyan kérdéssel fordulok a kedves jelenlevőkhöz, hogy vásároltam egy tv-t vaterán illetve hogy leütöttem egy összegért és mikor megkaptam az igazoló e-mailt hogy nyertem egyből fel is hívtam az eladót hogy másnap tudnánk e találkozni és mondta hogy egész délután otthon lesz és hogy majd küldi sms-ben a lakcímet ahova menjünk. Mondom jó korrekt felhasználó, majd este megbeszéltem itthon hogy hogyan is megyünk akkor az adott helyre (ugyanis messze lakik és akkor már családi programot is belezsúfoltunk volna a napba). Sms nem jött de este felhívtam hogy akkor hol is lakik meg megmondani hogy körülbelül mikor érünk oda majd mikor kértem a címet egyszer csak megszakadt a vonal és egészen másnap reggelig nem volt bekapcsolva a telefonja majd egyszer csak kicsöngött de nem vette fel. Felhívtam egy másik telefonon egyből jött a válasz és mondta hogy nincs ma otthon. Egyenlőre itt állunk azt mondta hogy jövő héten otthon lesz és mehetek a tv-ért a kérdésem csak annyi lenne ha esetleg nem akarná eladni és nem jönne létre az adásvétel akkor mit lehet tenni?

#vatera #elállás #eladástól
2012. dec. 2. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Negatív értékelést lehet neki adni, semmi mást.
2012. dec. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Polgari pert lehet inditani, kerdes, hogy megeri e.... A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében, aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag.

A törvény értelmében tehát, az a vevő, aki a www.vatera.hu oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, az a licittől a későbbiekben nem állhat el, az ajánlati kötöttség kizárása nem lehetséges.

Az eladóknak a www.vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges.

2012. dec. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz vele ebből már semmi jó nem fog kisülni. Vagy ha igazán ki akarsz tolni vele adsz 1 pozitív értékelést és akkor a jutalékot be kell fizetnie
2012. dec. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!