Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kirúgtak a munkahelyemről,...

Kirúgtak a munkahelyemről, álláskeresési segélyt szeretnék, hova kell mennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 25éves vagyok, 3évet dolgoztam egy cégnél, és hát... "válság" van.

Kicsit szíven ütött, első munkahely, jó légkör, viszont nem tudok egyelőre hova elhelyezkedni... persze vannak lehetőségek, most is akad, de ha nem jön össze, muszáj lesz addig elmenni munkanélkülire.

A feltételek adottak, állítólag X napot kell ledolgozni 3 éven belül, és kb. ennyi, közös megegyezésen alakult a felmondás, remélem ez nem baj (máskülönben biztosan rosszabbul jártam volna).


XIII. kerületben lakom, hova kell fordulnom? Tudnak ott állást is ajánlani? Akármi jól jönne, leginkább szakmai gyakorlatot szeretnék szerezni (villanyszerelés), mert eddig csak műszaki rajzoltam.


Kicsit kétségbe vagyok esve, mert nem akarom reménytelennek látni a helyzetem :(


Remélem tudtok segíteni, köszönöm.



2012. dec. 3. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
a közös megegyezéssel lett elcseszve a segélyed... sajna ez van, ezt tudhatta volna a munkáltatód is...
2012. dec. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nekem páran azt mondják, hogy így is lehet kapni. most akkor már tényleg nem tudom mi a helyzet :\
2012. dec. 3. 17:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Álláskeresési járadékra vagy jogosult, nem áll.k.segélyre.

Közös megegyezéses felmondásnál mindig is járt az álláskeresési ellátás.

Az áll.ker.járadékhoz a jelentkezésed megelőző 3 éven belül legalább 360 munkaviszonyos napodnak kell lennie. Minden 10 jogosító (munkaviszonyos) nap után jár 1 járadékos nap, de maximum 90 nap. Ha te az utóbbi 3 évben végig dolgoztál, akkor a maximális 90 napig kapod majd a járadékot.

A lakcímkártyád szerinti lakcímed, vagy tartózkodási helyed szerint illetékes munkaügyi központba kell menned. A neten biztosan megtalálod a pontos címét is.

Állást akkor tudnak ajánlani, ha van olyan munkáltató, aki bejelenti az állásigényét a munkaügyinek.

Érdemes más munkaügyi hivatalok állásajánlatait is megnézni (nálunk minden héten közzéteszik a megyei lapban a meghirdetett állásokat munkaügyinként)

2012. dec. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2012. dec. 4. 09:04
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Szia! Jelenleg már csak egyfajta ellátás létezik, amit álláskeresési járadéknak hívnak. Korábban volt egy álláskeresési segély is, amit kevesebb meglévő napszámra adtak, de ez már nincs. 3 hónapig tudod kapni. 3 év munkaidő bőven elegendő. A szerződés megszűnése (közös megegyezés stb.) tudtommal tökmindegy.


A 13. kerületiek a 1137 Budapest, XIII. Katona József u. 25. alá tartoznak. Tel: 320-5668, 320-5662.


Ha diplomás vagy, akkor elméletileg máshová kell menned: 1092 Budapest, IX. Ráday u. 42-44. (Tel: 311-1414, 311-1227)


De szerintem hívd fel őket, az a biztos, ne menj feleslegesen. Meg kérdezd meg, hogy milyen papírokra lesz szükséged, mit kell magaddal vinned.


Szerintem azonnal menj el, regisztrálj, mert van némi átfutási ideje, akár több mint egy hónap, amíg pénzhez jutsz. Ha közben elhelyezkedsz, akkor bejelented nekik és kész.


A munkaügyi központok szerveznek képzéseket, ingyenesen. Erre is érdemes rákérdezned, ha már ott vagy.


Egy kis segítség álláskereséséhez: allasom.blog.hu. Tök jó cikkek vannak rajta.


Fiatal vagy és értelmes - a helyesírásod és a fogalmazásod tekintve :)- így nem kell kétségbe esned. :)


Sok sikert!

2012. dec. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ha diplomás vagy, akkor elméletileg máshová kell menned: 1092 Budapest, IX. Ráday u. 42-44."


Ezt felejtsd el. Nincs már olyan, hogy diplomások munkaügyi központja év elejétől, mindenkinek a lakóhely szerint illetékeshez kell menni.

2012. dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, diplomám ugyan nincs, de még nem késő :)


(bár eddig nem igazán láttam értelmét, hogy legyen, tekintve, ahol dolgoztam, ott olyan emberek voltak hihetetlen pozícióban, ahol azért elkél a diploma.)

2012. dec. 5. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!