Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Munkáltató megteheti azt...

A Munkáltató megteheti azt hogy az elmaradt órákat a jövő évi szabadságból pótolja?

Figyelt kérdés
Teszem azt 16 óra mínusszal zár év végén a dolgozó. Azt pótolhatja a jövő évi szabadságból vagy ezt nem teheti meg ? Szabályellenes ha elvesz a jövő évi szabadságból ?

2012. dec. 3. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
A munkáltató azzal szívességet tesz, ha a jövő év terhére enged neked szabit kivenni. Tulajdonképpen a béredből kellene levonnia az elmaradt órákat, fizetés nélküli szabadságnak kiírva.
2012. dec. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a kérdés arra vonatkozik, hogy megakadályozza-e bármi abban, hogy ilyen szívességet tegyen, akkor a válasz nem. Nekem tavaly három nappal túlcsúszott a szabim (hosszabb leállás volt karácsony előtt, mint amire eredetileg számítottam), és még azzal sem vacakolt, hogy a következő évre átírja, egyszerűen aláíratta velem azokra a napokra a jelenlétit, mintha dolgoztam volna.
2012. dec. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem!
2012. dec. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nekem ne tegyenek szívességet ! nem keresek 400ezer forintot ! szóval maximum 3napom lenne . az maximum 6ezer mínusz. azt kibírom. minthogy nyáron nyaralni se tudjak menni
2012. dec. 3. 19:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lenne akadálya. Kérd meg, hogy inkább a fizudból vonja le azt a pár napot! De amúgy ahogyan most mínuszba szaladhattál, ezt megteheted nyáron is. Nyaralni is elmehetsz fizetés nélküli szabival, ha emiatt nem maradna elég szabid jövőre. Szóval összességében teljesen mindegy, hogy mikor számolja el neked ezeket a napokat. Bár nekem már az is elég kicsinyes hozzáállásnak tűnik, hogy egyáltalán vacakol ezzel a 16 órával. Mondom, nekem három napot simán elnéztek, mintha meg sem történt volna.
2012. dec. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!