Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti végeztek otthoni elszámolás...

Ti végeztek otthoni elszámolást, költségvetést a bejövő és kimenetelő pénzekről?

Figyelt kérdés
ha igen hogyan vezetitek be excel be?!

2012. dec. 9. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem bevezetem, hanem csak vezetem. És nem kimenetelő, hanem kimenő pénzekről. Tavaly naptárba jegyeztem fel, az lett átírva egy Word táblázatba. Ebben az évben egy könyvelő programot használok.
2012. dec. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
OK értem, csak én még nem olyan régóta vagyok önálló, dolgozó fiatal s igy azt vettem észre, h az utóbbi időben kicsúszik a kezeim közül a pénz mindenféle butaságokra és szeretném egy kicsit áttekinthetőbbé tenni a pénzügyeimet.Mégis hogyan készitsek táblázatot, szeretném hétre napra pontosan felvázolni, h mikor mennyit költök és mikor mennyi pénzzel bővül a kasszám,csak nem tudom, hogyan csináljam ezt...
2012. dec. 9. 21:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Lefelé függőlegesen a naptári napok: elseje, másodika stb.

Vízszintbe:

- bevétel (bejövő pénz)

- kiadások:

- lakás-rezsi(víz, villany, gáz, telefon, esetleg albidíj)

- kaja

- cigi, pia

- ruha

- közlekedési bérletek (és még amit akarsz, amit nem akarsz, azt kihagyod, vagy beépíted másik oszlopba)

- kiadás összesen

- maradék készpénz (ami a zsebedben van a nap végén)

Hó végi összesen: lefelé az egyes oszlopokat összeadva, láthatod, hogy a hó folyamán mire költöttél többet.


Hosszú éveken keresztül vezettem, igaz, nem exelben, hanem papír-alapon, így könnyű volt visszanézni, ill. összehasonlítani az egyes időszakokat.



-

2012. dec. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :D
2012. dec. 10. 10:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek komolyabb módszerek, mint amit én használok.


Egy naptárba írom a kiadásokat (minden nap, mindent). A bevételeimet egyszer összeadom hó végén (ez kevesebb tétel, így könnyebb leírni, fizetések/osztalékok, lekötött betétek, bérleti díjakból származó összegek - sok köztük az állandó tétel).

2012. dec. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Amíg meg volt a vállalkozásom, azért írtam minden nap, hogy valóban tisztán lássak. Persze ott a kiadások rovatban elsősorban a vállalkozás adatai szerepeltek, a maszek-rovaton kívül a kávé-cigi volt, amit külön kiemeltem, mert már akkor is éreztem, hogy arra túl sokat költöttem.

A vállalkozás adatainak napi figyelése (bevétel-kiadás) a tisztánlátást szolgálta.


Amióta nyugdíjas vagyok, ezt az egészet elintézem egy kis cetlin: rezsi, kaja, maradék. ?

2012. dec. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly egy egészen egyszerű táblázatot csináltam:

1. oszlop: dátum

2. oszlop: aktuális összeg (mennyi pénzem van épp)

3. oszlop: változás (a kiadásokat negatív, a bevételeket pozitív számként írtam be, így a 2. oszlop egy sima összeadással működik: Bn=B(n-1)+C(n-1))

4. oszlop: változás tárgya. Célszerű ugyanúgy kitölteni mindig, pl. ha dohányzol, akkor mindig írd azt, hogy cigi. Így hó végén csak kilistázod azokat a sorokat, ahol a 4. oszlopban a cigi szó szerepel, összeadod a második oszlopokat, és már lehet is szörnyülködni, hogy mennyire sok pénz ment el rá :)


Egyébként azt a problémát, hogy kicsúszik a kezedből a pénz, alapvetően nem oldja meg a táblázat. Én is ezért kezdtem írni, de a vásárlásaim nem befolyásolta, hogy este fel kell vezetnem őket.

Nálam az volt a megoldás, hogy idővel már tudtam, hogy nagyjából mi az, amit megengedhetek magamnak, milyen életszínvonalra elég a jövedelmem. Most hó elején félreteszek egy meghatározott összeget, és a maradékból már nyugodtan lehet garázdálkodni. Annyit szoktam még megtenni, hogy mindig van legalább egy-két hétre való tartós kaja (instant levesek, tészta, konzerv, elálló alapanyagok) otthon. Így ha mégis elúsznék, egyrészt van félretéve pénz (bár eddig még sosem nyúltam hozzá), másrészt kajám van, szóval nagy baj nem lehet. :)

2012. dec. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!