Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Internetes rendeléssel átverhe...

Internetes rendeléssel átverhetnek?

Figyelt kérdés

A gitarshop.hu-ról akarok rendelni egy erősítőt 43.000 forintért. Újonnan egy ilyen erősítő majdnem a duplájába kerül. Mikor megkérdeztem milyen az állapota, azt mondta újszerű mert nem sokat használta, de régen vette. Én az ország másik felébe vagyok, tehát személyesen nem tudnám átvenni. Amikor megkérdeztem hogy lehetne a fizetést elintézni egyből azt mondta, hogy utalni kéne és ha megjön a pénz, kiküldi a csomagot. Mondtam hogy az úgy nem lenne jó, én utánvéttel szeretném megkapni.


[link]


Ez lenne az, többször is felrakta korábban, de azok lejárt hirdetés ként vannak fent, nagyobb árral. Szerintetek mennyire megbízható? Facebookon is rákerestem erre az emberre, az egyik képén gitárral látható a kezében.



2012. dec. 10. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismeretlentől SOHA ne vegyél előre utalással semmit!
2012. dec. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem akarok, csak utánvéttel. Szerintetek?
2012. dec. 10. 16:47
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Ragaszkodj az utánvéthez! És ha a postás megjön vele, egyből bontsd ki, próbáld ki. Ha nem jó, ne vedd át. Addig semmit ne írj alá, akárhogy nyaggat a postás.
2012. dec. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne fizess előre. Lehet, hogy láttad egy fotón gitárral a kezében. De biztos engem is láttál már fotón Mercedesz volánjánál, pedig csak egy miniautóm van. Hát ennyit az interneten látható fotóról.
2012. dec. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként lehet, hogy érdemes lenne egy napot meg a vonatpénzt rászánni, és inkább lemenni érte és ott kipróbálni. Drágább, de biztosabb.
2012. dec. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Eladó ez az erősítő 35.000 forintért. Alig használt, stb. Előre kérem utalni a pénzt, és majd utána küldöm.

[link]


És ennyi. Könnyű pénzkereset. :DD

2012. dec. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jó de ha az utánvételes fizetésbe is beleegyezik akkor már nem olyan valószínű a csalás. :)
2012. dec. 10. 17:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de azért, ha mondjuk egy üres dobozt küld ki neked, akkor szívás...

Inkább online shopból utánvétel, legtisztább, és van garancia is.

Ha megjön a cucc, és holnap után bedobja az unalmast, és a javítattás van 20 ezerbe, akkor már nem biztos, hogy megérte...

Olcsó húsnak híg a leve, szerintem, de a te pénzed, tégy belátásod szerint.

2012. dec. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Üres dobozt? Egy 29 kilós erősítőnél az üres doboz feltűnő lenne. :D
2012. dec. 10. 17:45
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Akkor tele cementtel...


Utánvét sem ér semmit, mert azt te ugyan ki nem próbálod, sőt, KI SEM BONTOD amíg nem fizetted ki, ugyanis a postás nem adja oda. Ha meg kifizetted nem fog rád várni, hogy ott próbálgass egy erősítőt, hanem megy a dolgára.


Vagy megbízol benne vagy nem. Utánvét semmit nem ér ugyan úgy, sőt, talán még rosszabb is, mert ha előre utalsz és nem kapsz semmit akkor könnyedén fel lehet a rendőrségen jelenteni, rajta a bizonyítási kényszer, hogy bebizonyítsa elküldte neked a cuccot. De ha utánvéttel átveszel egy zsák homokot akkor hiába mész a rendőrségre, ő tudja igazolni, hogy feladta neked a csomagot és azt is mondhatja akár, hogy te hazudsz vagy kilopta a postás.

2012. dec. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!