Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha meghal egy idős ember,...

Ha meghal egy idős ember, akit a nyugdájért és kézpénzért (500ft) ápolnak, akkor milyen szerződés a biztos amit nem támadhatnak meg hozzátartozói (gyermeke)?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést.


Ha meghal akkor már nem kell ápolni. Akkor mit támadhatna meg a rokonság?

2012. dec. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyugdijat csak addig kap valaki, amig él. A készpénzt annak adja, akinek akarja.

Ha netán azt akarod kérdezni, hogy ha valaki élete végéig ápol egy embert, akkor hogy kaphatja meg legálisan az illetö vagyonát, akkor erre az a mód, hogy eltartási szerzödést kötnek vele közjegyzö elött.

2012. dec. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ha meghalna milyen szerződést nem tudnának megtámadni rokonok?nyugdijáért és lekötött kézpénz.*a tét*.
2012. dec. 10. 22:25
 4/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el újra az utolsó választ.

Bár tudom, hogy ezt hiába mondom - miután azt se tudod leírni helyesen, hogy készpénz -, gondolom valami olyasmi lehet a fejedben a szerződésekről, mint valami kártyajátékban, hogy van egy aduász, ami mindent üt :P

2012. dec. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

..bocs lemaradt az s !

Igen, értem az utolsó válaszolót.

Köszönöm.

2012. dec. 10. 22:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt eltartási szerződésnek hívják.

A "nyugdíj" semmilyen formában nem lehet tét, mivel ha a nyugdíjas meghal akkor a nyugdíj nem jár tovább. Maximum onnan a vagyon lehet a tét, erre való az eltartási szerződés.

2012. dec. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Eltartási szerződés, de az is megtámadhtó, ha a családtagok be tudják bizonyítani, hogy az idős ember nem volt beszámítható, amikor aláírta, vagy nem tettél eleget a szerződésben foglaltaknak. Sajnos még így is ki vannak szolgáltatva az idős emberek azoknak, akik ilyen szerződéseket kötnek velük. Nem egy esetről tudok, amikor nagyon csúnyán bántak az idősekkel. Én ezt szigorúan büntetném! Ilyenkor igenis helye van a fellebbezésnek!
2012. dec. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak van igaza. Rokonok nagy sikerrel támadják meg az ilyen szerződéseket.
2012. dec. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!