Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 21 éves főiskolás hallgató...

21 éves főiskolás hallgató vagyok, de most most passzív féléven vagyok. A szüleim elváltak. Passzív féléven ugyanúgy jár a gyerektartás-díj?

Figyelt kérdés
Mert apukám munkahelye tanulói hallgatói jogviszony igazolását kérte.

#passzív #gyerektartás-díj #féléven
2012. dec. 13. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Csak akkor jár, ha tanulsz nappalin.
2012. dec. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem mivel nem tanulsz, passzív félévre általában azért megy az embert mert dolgozik suli helyet.

Passzív félév alatt nincs tanulói jogviszonyod így nem. Remélem a TB-det fizeted mert azt is neked kell. Talán ha jó fej lesz Apád nem fizetteti vissza visszamenőleg.

2012. dec. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kiderült hogy mégis jár, mivel passzívon is ugyanúgy hivatalosan tanulói jogviszonyban vagyok. És ezt ügyvédtől kérdeztem meg, úgyhogy tuti hogy igaz!
2012. dec. 15. 10:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen ügyvéded van de hogy nem igaz az biztos. Menj be a tanulmányi osztályra és próbálj iskolalátogatásit kérni aztán meglátod.

Passzív félév alatt nem fogy az állami féléved, mert nincs tanulói jogviszonyod.

2012. dec. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

(BH 1992. 29. Nagykorú gyermeket megillető tartásdíj megállapításánál irányadó szempontok. [Csjt. 60. § (2), XXIX. PED]


BH 1998. 25. A szülőtől a tanulmányok többévi megszakítása után már csak kivételesen várható el, hogy nagykorú gyermeke után újból tartásdíjat fizessen. (Csjt. 60. § (2). XXIX. PED]


BH 1998. 386. Nagykorú gyermektartási igényének elbírálásánál a tanulmányok "megszakításának" és a "rászorultságnak" a jelentősége. [Csjt. 60. § (2), XXIX. PED])

2012. dec. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!