Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az MLM-ben hogyan és mennyi...

Az MLM-ben hogyan és mennyi pénzt lehet veszíteni, hogyha legalul vagy?

Figyelt kérdés

Mivel ezt állítják az okosok, hogy aki alul van az csak pénzt veszít.

Legalul ugye a vásárlók vannak, mint minden kereskedelmi láncban.

Nos sehogy sem fér a fejembe, hogy amikor még csak törzsvásárló voltam egy MLM cégnél (úgy kb 4 évig), vagyis legalul voltam én hogyan veszíthettem pénzt.


Havidíj nincs, kötelező vásárlás nincs, A pénzemért terméket kaptam és kapok. Akkor mégis, hogy a túróban veszítettem én? Vagy, hogyan lehet az MLM-ben legalul pénzt veszíteni?


FONTOS!!

Még mielőtt jönne valaki okoskodni, hogy nézzem meg a sok károsultat a zeekrewards-nál, botanoo-nál stb.


FONTOS leszögezni, hogy NE KEVERJÜK A PIRAMISJÁTÉKOT AZ MLM-EL!!!



2012. dec. 22. 06:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
65%

Pedig elég egyszerű: az MLM-es termékek drágábbák, mint amit pl. a Tesco-ban megkapsz. Érthető, hiszen benne van sok-sok ember jutaléka.


Az, hogy minőségben más, vagy nagyon különleges termék, csak marketing. Már rengeteg tesztben, kísérletben megállapították hogy az emberek nem tudnak különbséget tenni a tisztítószerek, kávék, kozmetikai szerek és stb. között, ha körül-belül egy árkategóriában vannak. Az MLM-nek viszont alapeleme, hogy fizess ki többet, de ezért te olyat kapsz, ahol sehol senki máshol. Ilyen nincs, ez hatalmas átverés. (Nyugodtan mutathatsz bármilyen terméket, lesz rá válaszom.)


Összegezve te ott vesztettél, hogy ha vásároltál 100e Ft-ért, azt valószínűleg 75e Ft-ért is megkaptad volna.

2012. dec. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 anonim ***** válasza:
50%

Pedig az MLM is piramisjáték!

A legalul levő ÉRTÉKESÍTŐ az eladásai után kap csekély jutalékot. A felette levők viszont az ő eladásai után is kapnak jutalékot. Minél több alattad levő eladó tartozik hozzád, annál több a jutalékod.

A vásárló viszont NEM tartozik a rendszerbe, mert ő nem értékesít, csak vásárol.

2012. dec. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 anonim ***** válasza:
40%

A hagyományos kereskedelemben mennyi pénzt lehet veszíteni, hogyha legalul vagy?


Ez egyszerű. A hagyományos kereskedelemben úgy buksz, hogy eleve drágábban vásárolsz, mivel ott ki kell fizetned egy elavult, hosszú, rugalmatlan kereskedelmi láncot. El kell tartanod egy csomó céget a gyártó és önmagad között, megvezetnek a folyamatos reklámjaikkal. Fogalmad sincs mit veszel, nincs megelégedettségi garanciád, nem próbálhatod ki a terméket vásárlás előtt.


Hallottam például egy csomó megvezetett emberről, akik Coca Colát vásárolnak, mert beetették őket a sok reklámmal, pedig a Tesco Cola is pont ugyanolyan jó. Ja, meg emberek tízmilliókat kifizetnek egy BMWért, pedig egy másik konkurencia párszázezerért is új autót ad! Látod, az emberek hülyék. Megvezethetők.


Fel kellene már nőni. A vásárlók nem hülyék, csak más információjuk és igényük van.


A hagyományos kereskedelemben a legtöbb cég, aminek a termékét használod, nem létezett (ezen a néven) 20 éve. Nevet kellett változtatnia.. ;) MLM cégek hosszú évtizedek óta ugyanazon a néven futnak, a termékeik minősége megkérdőjelezhetetlen. Az, hogy nem mindenki akarja megfizetni azt a minőséget, az egy dolog. Az, hogy beléjük nevelődött az "amit a TV-ben látok, az az igaz", az egy dolog. Az, hogy súlyos ego-problémával küzdenek, és nem tudják elképzelni, hogy másnak van igaza, az egy dolog.


Úgyhogy a "Ferrari szar, és átverés, mert nem jobb csak drágább, mert csak a nevet kell megfizetni", helyett őszintébb lenne azt mondani, hogy "nekem inkább 3-10 VW-t adjanak ugyanazért az árért". Hát igen.


Az már csak hab a tortán, hogy ha valóban almát almával hasonlítunk, rá fogunk jönni, hogy az MLM az olcsóbb.. ;)


De felesleges a vita itt.. :) Az okosok többsége olyannyira nem vehető komolyan, hogy az ingyenes kipróbálási, tesztelési lehetőségtől is visszariad, mert megijed, hogy megváltozik a féltve őrzött és dédelgetett ellenvéleménye..


Boldog karácsonyt!

2012. dec. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 anonim ***** válasza:
80%

Ellentmondás van abban amit írsz.


"Coca Colát vásárolnak, mert beetették őket a sok reklámmal, pedig a Tesco Cola is pont ugyanolyan jó"


Tehát azt mondod, hogy nincs különbség minőségben, csak az árban. (1. Ugyanaz a minőség, eltérő ár) Aztán amikor MLM-es termékekről írsz:


"...a termékeik minősége megkérdőjelezhetetlen. Az, hogy nem mindenki akarja megfizetni azt a minőséget, az egy dolog."


Tehát aki minőséget akar, az fizessen többet érte. (2. Eltérő minőség, eltérőb ár.)


1. Ugyanaz a minőség, eltérő ár

2. Eltérő minőség, eltérőb ár.


EZ A KETTŐ NEM PASSZOL A MONDANIVALÓDBAN!!!

2012. dec. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 anonim ***** válasza:
51%

Max. annyit bukhatsz, amennyit befektettél. Többet nem.

Amit nyerhetsz: gazdag tapasztalatokat, hogy legközelebb ne mássz bele ilyesmibe.

2012. dec. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 A kérdező kommentje:

Na akkor nézzük tételesen:


" Érthető, hiszen benne van sok-sok ember jutaléka. "

Miért a hagyományos kereskedelemben nem kell kifizetni a rezsit, az alkalmazottakat? Ott nincs árrés?

Csak egy költői kérdés. Miből adják a legalább 30%-os árengedményt? És még így is nyereséges nekik az eladás.


"Már rengeteg tesztben, kísérletben megállapították hogy az emberek nem tudnak különbséget tenni a tisztítószerek, kávék, kozmetikai szerek és stb. között, ha körül-belül egy árkategóriában vannak."


Szívesen megnézném azokat a teszteket.


Amióta anyám meg nagymamám kipróbálta a cég tisztítószerét azóta nem hajlandóak mást használni. Biztos, azért mert nagyon gagyi a termék és nem jobb, mint a bolti. Azóta néhány ismerősük is ezt használja.


A barátnőm nagy kencemániás. Kipróbált már mindent, az olyan márkákat is amiket nem igazán reklámoznak, de mégis piszok dárágák. Egyébként pont leginkább a gagyit reklámozzák. Na mindegy. Aki akar menjen be egy kencés bolba és nézzen szét, hogy mennyibe is kerülnek a tényleg minőségi kozmetikumok. Ne a DM-be meg a Rossmann-ba, mert nem éppen ott kaphatóak!!

Végül megmaradt pár MLM-es terméknél, mert minőségben ugyanolyanok viszont árban kedvezőbbek. Főleg, hogy két cégnél is van törzsvásárlói kártyája.


"A vásárló viszont NEM tartozik a rendszerbe, mert ő nem értékesít, csak vásárol."

Márpedig a rendszerbe tartozom és tartoztam mindig is, mivel az első pillanattól regisztrált tag voltam, viszont csak vásároltunk.


"Pedig az MLM is piramisjáték! "

Ezzel a "fantasztikus" kijelentéssel inkább nem vitatkoznék. Olyannal minek vitatkozzak aki nem hajlandó utána nézni a tényeknek és nem tudja megkülönböztetni a kettőt egymástól?


"Ez de hüly.e kérdés! "

Nincs hülye kérdés csak hülye válasz!

2012. dec. 22. 09:27
 7/98 A kérdező kommentje:

ma 09:14


Elolvastad és értelmezted amit írtam? Nem fektettem be semmit sem. Egyébként mit kellene befektetni? A telefonszámlát, esetleg benzint?

Mert mást nem nagyon láttam még az elmúlt majdnem öt évben.

2012. dec. 22. 09:30
 8/98 anonim ***** válasza:
15%
Annyiban egyetértek, hogy az MLM nem piramisjáték. Azért ragadt rá ez, mert vitathatatlanul további emberek beszervezéséről szól a dolog.
2012. dec. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 A kérdező kommentje:

"Összegezve te ott vesztettél, hogy ha vásároltál 100e Ft-ért, azt valószínűleg 75e Ft-ért is megkaptad volna."


Igen valószínű, de ez nem biztos.


Egyébként saját tanulság, hagyományos kereskedelem.

Ugyanaz a termék.

Az egyik multiban 4720Ft a másikban pedig 7180Ft.

Teljesen ugyanaz, egyezik a vonalkód, a termék típusszáma. Árban meg nem kis különbség

Pusztán az a különbség, hogy két különböző multi adja el.


A vicces az, hogy ahol drágább ott van mellette egy másik kifejezettem műszaki multi és ott is olcsóbb, a pontos árra nem emlékszem, de kb a 4700-as árban volt ott is.


Aztán akciós termék 7000 volt, utána lementek 6000-re, majd végül 5000-ért vettük meg. És még így is nyereséggel adták el. Igaz közben eltelt kb 3 hét.


És mindenhol megveszik ugyanazt csak éppen drágábban. 20%.30%os különbözet simán van, ugyanannál a terméknél.

2012. dec. 22. 09:40
 10/98 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ha csak mint vásárló vagy a rendszerben (hiszen legalul vagy) akkor nem veszthetsz, mert azt a pénzt csak elköltöd. Veszteni akkor lehet vele, ha pénzt és energiát fektetsz a rendszerbe, hogy tőled is vásároljanak mások, de az így nyert bevétel nem fedezi a befektetett összeget.
2012. dec. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!