Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Léteznek normális albérlők?

Léteznek normális albérlők?

Figyelt kérdés

Nem tom h a többieknek mi a tapasztalata. Nekünk eddig 3 személy volt albérlő illetve ennyinek adtuk ki a lakást.

Az első el felejtett fizetni. A második össze firkálta a falakat és nagy számlát csinált. A harmadik az albérletet ugyan fizette de a számlákat nem. Egyébként mid 3 delikvenssel nem kis cécó volt akik így vagy úgy átvertek bennünket. Viszont egy életre megtanultuk h még Jézus Krisztusnak se adjuk ki soha többé.



2012. dec. 22. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Igen, léteznek, pl. én is egy ilyen vagyok, de én is hallom másoktól, hogy sok problémás bérlő van.
2012. dec. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
nem erte miert problemak ezek, erre talaltak ki a kauciot.
2012. dec. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvédként említem: a szerződésen múlik. A mérőórát át lehet íratnui a nevére, akkor nem felelsz a fizetés elmaradásáért, stb. stb. Egyébként én eddig csak normális albérleti jogviszonyt láttam.
2012. dec. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Ezt én se értem, hogy a főbérlő miért engedi ki a kezéből a dolgokat. Mi az hogy kiderült hogy nem fizette a számlákat? Eleve nem bízom rá. Minden hónap X-én elmegyek az albérleti díjért, az orra alátolom a befizetett számlákat, szépen összeadjuk és annyit ad. Ha nem, meg is kapja a felmondást és ugrik a három havi kaució nemfizetés miatt.
2012. dec. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is csak korrekt bérlőink voltak eddig. Persze ehhez az kellett, hogy normális lakást adjunk át nekik (mert olcsó lakásba csak azok fognak menni, akik csak ezt tudják kifizetni), és mindent szerződésbe foglaltunk. Ha a lakók okozzák a kárt, kötelesek megfizetni, lejön a kaucióból. Ha normál használatból fakadó, a főbérlő fizeti (azaz mi). Minden hónapban az adott napon megyünk a bérleti díjért, addigra elküldjük nekik a számlamásolatokat. Ha két egymás követő hónapban késnek, a szerződés automatikusan semmis, 1 hetük van kiköltözni a lakásból. Azaz mindent kőkeményen leírtunk, és betartatunk. Ha a jó barátság alapja a tiszta elszámolás, akkor gondold meg, mi lehet a jó üzletnek!
2012. dec. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én hat évet laktam egy tulajnál. Azt hiszem elmondhatom magamról, hogy jó albérlő voltam. Viszont ő is remek tulajdonos volt. Nem emelt albérleti díjat, hanem minden évben közösen megbeszéltük, hogy mit csinálunk meg a lakáson, ami állagmegőrzés, és azt megcsináltattam. Ő fizette az anyagot én a munkadíjat. Mikor elköltöztem a kauciót visszakaptam, sőt, mivel eladásra szánta a lakást, festeni sem kellett és a neki nem kellő bútorokat elhozhattam.

A 6 év alatt egyszer voltam 3 hónapig munkanélküli, alkalmi munkám volt csak, így megengedte hogy a lakbért és a rezsit két részletben fizessem ki. Szóval korrekt tulajdonos volt nagyon.

2012. dec. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
57%

Nekem is csak rossz tapasztalatom van sajnos! :(

Régen volt a rosszberlok.hu

Most hol lehet feltüntetni azokat az embereket akiktől óva intjük a tulajdonostársakat?

2013. márc. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!