Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet olyat kérni egy banktól,...

Lehet olyat kérni egy banktól, hogy egy adott bankkártyáról, minden hónapban történjen egy utalás másik bankkártyára?

Figyelt kérdés

Anyukám bankkártyájára érkezik a családi pótlék, amit mostantól az én kártyámra szeretnénk utaltatni, viszont azt sokkal bonyolultabb elintézni.

Ha bemegyek a bankba, lehetséges, hogy eltudom intézni, hogy anyukám bankkártyájáról az enyémre legyen utalva minden hónapban az adott összeg?



2013. jan. 2. 23:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, állandó átutalási megbízás havi rendszerességgel, mondjuk jön 10 -én és beállítasz minden hónap 11.-re.
2013. jan. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az utalás nem bankkártyák, hanem bankSZÁMLÁK között történik.

Egyébként lehetséges, állandó átutalási megbízásnak hívják, de:

1. ezt te nem tudod elintézni, csak anyukád (ha van netbankja, ott is el lehet intézni otthonról.)

2. legtöbb esetben pénzbe kerül

3. nem túl nehéz elintézni, hogy a te számládra jöjjön. Szerintem a családi pótlék az mindig a szülőnek megy, nem a gyereknek. Ami a gyereknek megy, az az árvaellátás stb. De javíts ki, ha tévedek!

Még annyit, hogy ez konkrétan nem azt jelenti, hogy mindig azt a pénzt rögtön továbbutalja neked, hanem, hogy a hónap adott napján x összeget átutal neked.


A lényeg tehát, hogy nem ajánlatos ez az átutalásos dolog, inkább jelentsd be a saját bankSZÁMLAszámodat!

2013. jan. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"3. nem túl nehéz elintézni, hogy a te számládra jöjjön. Szerintem a családi pótlék az mindig a szülőnek megy, nem a gyereknek. Ami a gyereknek megy, az az árvaellátás stb. De javíts ki, ha tévedek!"


Én javítlak ki helyette: van olyan, hogy a családi pótlék a gyerek számlájára megy. Saját jogú csp. esetén.

De ez nem kívánság kérdése, hanem akkor a gyereknek kell lennie a csp. igénylőjének, és vagy az kell, hogy már meghaltak a szülei, vagy az, hogy igazolja, hogy a középfokú oktatási intézményben tanul és a szülővel nem él egy háztartásban. Ezt a legkönnyebb úgy igazolni, hogy csatolja a szülő lakcímkártyának másolatát, meg a szülő nyilatkozatát arra vonatkozóan, hogy a gyerek nem él a háztartásában. Ha meg ez nem lehetséges, akkor a szülő lakhelye szerinti önkormányzat jegyzőjétől kell igazolást kérni erre (amit majd nyilván az után adnak ki, hogy kimennek oda párszor az önkormányzat emberei, hogy "hol van a gyerek?", és ha nem tudja "felmutatni", akkor majd szépen elveszik a csp-t a szülőtől, a gyerek meg saját jogán megigényelheti).


Hát szóval a direkt úthoz ezek kellenek.


Annak viszont, amit a kérdező akar, nincs akadálya. Az Államkincstárt csak az érdekli, hogy a csp. annak legyen kifizetve minden hónapban, aki jogosult rá, ez alapesetben a szülő.

Viszont, miután ők már ezt kifizették, őket aztán nem érdekli, hogy mi történik azzal a pénzzel.

Elköltheti a szülő piára, vagy akár azt is csinálhatja, amit a kérdező akar: bemegy a bankjába, és megmondja nekik, hogy akkor havonta ennyi pénzt erre a számlára utaljanak. Persze, tegnap óta ilyenkor most már lecsippantja a bank a tranzakciós illetéket is.

De ha ez kell, akkor ez kell.

Ezt viszont valóban csak az tudja elintézni, akié az a számla, amire a csp. megy.

Szép is lenne, ha a gyerekem bemenne a bankomba, és megmondaná nekik, hogy jövő hónaptól a számlámra jövő pénzt az ő számlájára utalják... :P

2013. jan. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Anyukám tud a dologról, és ő is bele egyezett.

Csak arra voltam kíváncsi, hogy lehetséges-e vagy sem.

De köszönöm a válaszokat!

'Persze, tegnap óta ilyenkor most már lecsippantja a bank a tranzakciós illetéket is. ' ez nem gond.

2013. jan. 4. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!