Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vállalhatott e fiam diákmunkát...

Vállalhatott e fiam diákmunkát 2010-2012 alatt, míg magántanuló volt vagy nem, mivel nem közoktatási intézmény nappali tagozatos hallgatója volt?

Figyelt kérdés

Magániskolába járt, mivel 16 évesen még nem végezte el általános iskolai tanulmányait,18 évesen végzett.Közben módosult a közoktatási tv is. Rá mi érvényes? 18 évesig, vagy 16 ig volt tanköteles?

Köszönöm figyelmeteket!



2013. jan. 3. 15:21
 1/2 anonim válasza:

Ha az iskolában kapott nappalis iskolalátogatási papírt, akkor nyilvánvaló vállalhat diákmunkát.

Úgy tudom csak középiskolástól lehet diákmunkát vállalni.

Általános iskolások nem vállalhatnak.

2013. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, 2011-től az új törvény azt mondta ki, hogy a tankötelezettség 16 éves korig tart, kivéve azoknak, akik:


"97. § (1)188 Azok a tanulók, akik tanulmányaikat az iskolai nevelés-oktatás kilencedik évfolyamán a 2011/2012. tanévben vagy azt megelőzően kezdték meg, tankötelezettségük azon tanítási év végéig tart, amelyben a tizennyolcadik életévüket betöltik vagy sikeres érettségi vizsgát vagy szakmai vizsgát tettek. Azon sajátos nevelési igényű tanulók tankötelezettsége, akik esetében a szakértői és rehabilitációs bizottság e törvény hatálybalépése előtt a tankötelezettség huszadik életévükig történő meghosszabbításáról döntött, annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a huszadik életévüket betöltik."


De gondolom, ő soha nem is volt 9. évfolyamos tanuló, örült, hogy a 8-at elvégezte, aztán csókolom - szóval szerintem 2011-ben ő már nem volt tanköteles, ha akkor már 17 éves volt, mivel a kivételt nem lehet ráhúzni. De lehet, hogy nem.


Mindenesetre a fiad egy érdekes jogi eset, én ezentúl így szólítanám :P


(már csak azt nem értem, hogy a tankötelezettség hogy függ össze a diákmunkával. diákmunkát vállalhat olyan diák is, aki már rég nem tanköteles, pl. egyetemisták is, ha van hallgatói jogviszonyuk)

2013. jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!