Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kölcsönadtam pénzt egy régi...

Kölcsönadtam pénzt egy régi barátomnak és halogatja a visszaadását. Mit tudok tenni? :/

Figyelt kérdés
december közepén írt a srác, hogy életbevágóan fontos lenne neki 10eFt. Adtam... Azóta én gyötrődöm, hogy vajon visszakapom-e, mert azt mondta amikor odaadtam neki hogy 3 nap múlva kap fizetést és akkor odaadja. Na 3 nap múlva azzal jött hogy majd január elején kap csak fizetést.. aztán ismét az jött hogy nem fizették ki, hanem 4nap múlva tuti hogy odaadja. Még nem telt le a 4 nap, de gyanítom kitalál valamit ismét. Tudnátok ötletet adni, hogy mit tehetnék? Írásos bizonyítékom van, hogy kért, most a hangi bizonyítékon gondolkodok és akkor komolyabb útra is tudnám vinni az ügyet, de vajon mennék-e vele vmire?

#Kölcsönkért tőlem pénzt #azóta fizeti...
2013. jan. 3. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudom ez téged nem vigasztal, de csak annyi pénzt szabad kölcsönadni, amennyi nem hiányzik ha bebukod. Vigasztaljon hogy 10e Ft szinte ingyen van azért hogy megtudd mennyire vagy fontos egy "barátodnak".
2013. jan. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Hát, ha elmész egy közjegyzőhöz, és lepengeted neki az eljárás díját, akkor kérheted fizetési meghagyás kibocsátását ellene. Aztán ha annak nem mond ellent 15 napon belül, akkor végrehajthatóvá is válik, lehet vele menni a végrehajtóhoz, aki, ha megelőlegezed a költségeit, szépen kimegy majd hozzá, és elárverezi amit lehet, letiltja a fizetéséből, stb. Már ha egyáltalán lehet tőle valamit foglalni. Ha nem, akkor buktad.

Ha meg ellentmond neki, akkor majd per lesz, és ott a bíróságra járkálás után (kb. 3 év) csinálhatod ugyanazt a végrehajtóval, amit fent írtam (már ha megnyered a pert, ha elveszted, akkor annak a több tízezres költségét is neked kell kifizetned).


Költséged mindenképpen több lesz kezdetben, mint az a 10k, amit követelsz.

Végülis, ha a pénz nem számít, csak jól ki akarsz cseszni vele, amiért átvert, akkor lehet, hogy megéri (már ha van tőle mit foglalni).

2013. jan. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
szép kis barátod van
2013. jan. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Járj a nyakára továbbra is.

10 ezer forint miatt ne idegeskedj ennyit, viszont ha eleget b@sztatod vele, rájön, hogy ennyiért nem éri meg, hogy ne adja vissza és a nyakára járj emiatt.

Egyszerű a képlet. Ha kitartóbb vagy, mint ő, visszakapod a pénzt. Ha feladod, nem.


Közben amúgy mi lett a 4 nappal?

2013. jan. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ma járt le a 4.nap, ma sajnos nem tudtam elmenni hozzá és ő is csak visszahívós sms-t küldött vagy 6ot... de tuti kitalált valamit ismét..
2013. jan. 7. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!