Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi vonható végrehajtás alá...

Mi vonható végrehajtás alá folyószámlával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Felmondták egy hitelünket, ebbe nem mennék bele, részben az én hibám, részben a banké... ami a lényeg: karácsony előtt pár nappal megkaptuk a Közjegyzői meghagyást.


Így fel vagyok készülve a végrehajtásra.


Olvasgattam a folyószámla inkasszóval kapcsolatban, ami nem tiszta:


1. Családi pótlékhoz hozzányúlhatnak-e?

2. Ha tartozik a számlához hitelkeret, ami fel van használva (tehát mínuszos az egyenleg), ehhez hozzányúlhatnak, vagy csak a 0 feletti részhez?

3. Ha számla két személy nevén van, akkor a kötelezően rajta hagyandó rész is duplázódik? Pontosabban a párom nevén van, részemre teljes hozzáférési joggal, de mindkettőnk fizetése erre a számlára érkezik.


Minden segítséget előre is köszönök.


2013. jan. 7. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Rátesznek egy összegbeli inkasszót, és ami utalással érkezik rá, azt le is veszik.


Hogy mihez milyen mértékeben nyúlhatnak, arról a rendelkeznie kell a közjegyzőinek, törvény alapján. Pl. fizetések 33%-a.

Családit nem tudom.

2013. jan. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ami a bankszámlára érkezik, mindenből levon a Bank. Nem nézik, hogy milyen jogcímen jön a jövedelem.

Kérd postán a családi pótlékot. Az egyikőtök nyisson új számlát, és arra kérje a fizetését.

Ha a beérkező pénz kevesebb, mint a hitelkeret, akkor azt a bank felfogja mondani.

2013. jan. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Van külön folyószámlánk, de ehhez tartozik hitelkeret, ezért megy mindkettőnk fizetése ugyanarra a számlára, direkt azért, hogy ne szüntessék meg a hitelkeretet, mivel egyben húzós lenne lerendezni.


A hitelkeretnél több érkezik havonta a számlára. Csak ha rá fogják tenni mindkettőnk fizetésére a letiltást, ezek után nagyon nem mindegy, hogy marad-e a számlán nekünk is a jövedelmünkből valami, hogy legalább éhen ne haljunk...


Tehát a kérdés az: a hitelkerethez hozzá nyúlhat-e a végrehajtó?

Illetve ha két jövedelem érkezik a számlára, akkor a kötelezően rajta hagyandó összeg duplázódik-e?

2013. jan. 7. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!