Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti hogyan spóroltok, hogy...

Ti hogyan spóroltok, hogy tudjatok félrerakni havonta? Főleg ha gyerek is van.

Figyelt kérdés
2013. jan. 9. 05:33
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
A nyolcvan ezer forintos fizetésemből manapság sehogyan.. :(
2013. jan. 9. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi előre teszünk el egy kicsit, és a maradékot osztjuk be a hónapra, így biztosan jut a megtakarításba is. Ha utólag néznénk, hogy maradt-e hó végére, akkor tuti nem maradna :)
2013. jan. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Nincs miből félre rakni. Örülünk, ha jut a szükséges dolgokra.
2013. jan. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Spórolni, félretenni sehogyan, mert az alap 60 ezres fizetésemből sosem marad, sőt inkább mínusz felé soktam menni. Inkább keresetkiegészítő lehetőségekkel gyűjtök pénzt, és azt mindet félreteszem, amikor csak lehet.
2013. jan. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk jelenleg még a szükséges dolgokra sem mindig jut, ami biztos, hogy a fiamnak megadok mindent, aztán reménykedek, hogy lesz ez még jobb is! :(
2013. jan. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Havi 100 ezer Ft alatt igen nehéz spórolni, pedig nálunk nincs gyerek. Ezért is nem akarok vállalni gyereket, hogy ne szegény körülmények közepette nőjön fel!
2013. jan. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hú most biztos lepontoznak,de nálunk 3 gyerek van,mindegyiknek van megtakarítása,plusz nekünk is.Nem kell nagy összegekre gondolni,de minden hónapban megy a megtakarításokra egy bizonyos összeg.És mielőtt azt gondoljátok,hogy többszázezret keresünk:az uram 100-110 körül,nekem most járt le a gyesem,ami tudjátok cspvel együtt 74ezer volt.Most már könnyebb,mert már a szabimat töltöm,de pl az elmúlt évben ennyi volt a havi kereset.A házunkon is van hitel igaz nem frankos és nem sok a törlesztő.Plusz mindent amit tudtam elvállaltam,akár szüretelést is,hogy plusz bevételhez jussunk.5 évig itthon voltam a két kisebbel,ezek a megtakarítások ez idő alatt köttettek.Nemsokára megyek dolgozni,alig várom hogy felemeltessem a befizetéseket,akkor már több jut rá.Tudom,hogy nem lesz sok nekik,de legalább lesz valamennyi nem úgy mint minekünk.És tudom,hogy hihetetlen,de ha nem tettem félre akkor is elment minden az utolsó fillérig,és így legalább ad egy biztonságérzetet,hogy van egy kis pénzük,meg nekünk is.
2013. jan. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocs nem válaszoltam a kérdésedre!

Az a gond,hogy gondolkodnom kell,mert nem spórolunk,hanem már természetes,hogy odafigyelünk minden kiadott pénzre.

A rezsire is,vízre,villanyra.Nem használjuk feleslegesen.Nekünk a fűtés sincs sokba,nincs gázunk fával fűtünk ami sztem gazdaságosabb.Cserépkályha van,amibe egy vödör fánál nem kell több,és meleg van.Nem főzök általában naponta,csak két naponta.De ez nem mindig tartható,ha éppen elfogy akkor persze főzök.Ruhákat csak max turiból,újakat a családtól kapnak,alkalmakra.Játékot úgyszintén.Édességre költök azért,napi egy rudi vagy tejszelet,ilyesmi.Ez sem minden nap.Keksz rágcsa mindig van itthon,az is édesség,sütit is gyakran sütök nekik.Bicóval járunk minden hová,autót csak akkor használjuk ha tényleg fontos,most már igen mert hidegek vannak,vagy esik vagy fúj.Heti talán kétszer mosok,mindig tele géppel,soha nincs féladag indítva.Nem vagyok lusta elmenni két három bolba is ha tudom,hogy ott jóval olcsóbb valami.Magamnak és a férjemnek persze szinte semmit se veszünk csak ha elkerülhetetlen,bár amire szükségünk van az minden meg van.Lehet inkább az a helyzet,hogy nem vagyunk vagy igényűek.Nem vágyunk 80cmis plzma tévére sem amíg nem engethetjük meg magunknak.Lesznek elöbb utóbb olyan cuccaink is amiket eddig nem engedhettünk meg magunknak,de majd csak ha telik rá.Nekem fontosabb a tudat,hogy havonta takarékoskodunk nekik és magunknak is,mint,hogy mekkora tévét nézek.Mindennek eljön egyszer az ideje.Ennyi jutott hirtelen eszembe.

2013. jan. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. jan. 11. 05:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!