Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Én valutaváltással szeretnék...

Én valutaváltással szeretnék foglalkozni. Hogyan is kell? Bővebb lent.

Figyelt kérdés
Például:Forintról Euróra (Mikor lent van az euro), és mikor felmenne akkor ugye vissza váltani. Ezzel az bajom hogy keresni egy olyan helyet ahol be váltják meg ha találnék akkor mire oda érek lemehet (ha nem fixálom le) meg hogy az idő mire felérek. Nekem olyan online oldalra lenne szükségem ahol itthon gyorsabban ezt meg tudnám oldani interneten. Ezt egyáltalán nem is tudom hogy megy?

2013. jan. 11. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:

akkor már deviza, és forex a neve.Élőben akár percenként vehetsz adhatsz el devizát. Nem könnyű meló, rengeteg tanulás és tapasztalat, na meg kitartás kell hozzá. Hogy miért? mert az elég tág fogalom hogy "lenn van" meg "fenn van" az árfolyam. Ha mégsem találod el hogy még megy e lejjebb akkor veszteségesen tudod lehet scak eladni. Olvass utána, milliónyi anyag van a neten, és mégtöbb stratégia. Ja és el tudod kezdeni úgymond játékpénzzel, kockázat nélkül.


(A plus 500 nevü programot kerüld el, Meta Trader 4 ami használható)

2013. jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.

De Pontosabban leírnád vagy valaki leírná hogy ez hogy megy mert nem tudom,pl:banknszámlát kell ehhez nyitni vagy mi,hogy vannak ezek a lépések.

2013. jan. 11. 10:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz gép előtt lenni naphosszat és nem akarsz nagy költségeket vele, akkor egyszerűen nyiss egy devizaszámlát a forint mellé a bankodnál. Évente pár alkalom biztosan lesz, amikor belősz egy értéket és átváltod, vagy épp padló áron veszel.


Valutaváltó általában napi 2-szer módosítja az árfolyamot, nem percenként. Szóval ez az odaérek, addigra lemegy valahogy nem tiszta nekem. Fél nap alatt nem egy valutaváltó esik az ember útjába. Egyedi árfolyamot viszont csak magasabb összegeknél, millióknál fognak adni, de ott se számíts +20%-okra. (nekem pl. 4 millióra adtak 50 fillér pluszt euróként)


Emellett számolnod kell ma már a tranzakciós díjakkal is.


Ha online Forexezel ott magasabb a kockázat a tőkeáttétel miatt, amit befizetéskor akár meg is választhatsz. 1:1;1:10;...1:400-ig. Ami kb azt jelenti, hogy ha változik az árfolyam 1%-ot, akkor 1:10-nél neked is már 10%-al több pénzed van, vagy sajnos annyival kevesebb. 100-as áttételnél 1% mínuszban meg már buktad is az egész pénzed..


Ezért kell előtte demózni sokáig, hogy ne a tanuló pénzt fizesd meg az induló százezreidből vagy milliódból.


Plus 500 a kis összegű befizetőknek van, de valóban jobbak a metatraderek ettől. Pl. activetrades, alphatrader, Fxpro, stb. Mindnél van demo verzió is, töltsd le és használd.


A játékpénzzel egyedül magát az adrenalint nem érzed, de a folyamatokat jól tudod látni. + olvass könyveket, kereskedési technikákat alakítsd ki a stratégiádat, próbáld ki, és csak ha elég stabilnak érzed,(kb megtanultad a kockázatkezelést és a veszteségek minimalizálását, utána fizess be élesbe. Mellette esetleg addig működhet a devizaszámlás megoldás a háttérben,mert ezek minimum hónapok, mire túljutsz rajta. Annak is vannak olyan lehetőségei,amivel többet hozhatsz ki a pénzedből.


De tudni kell, hogy van bizonyos beugró limit is a metatradernél. (pl. ez akár 2-3000 fölötti euro is lehet)

2013. jan. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm válaszodat még elemezgetem mert még nem tiszta minden ha ugy van még írok köszi még egyszer.
2013. jan. 11. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!