Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakás kiadása felújításért?

Lakás kiadása felújításért?

Figyelt kérdés

Örököltem egy nem éppen fényes állapotban lévő lakást. Most jelentkezett valaki, aki úgy szeretné bérbe venni hosszabb távra, hogy bizonyos összegű felújítást végez rajta, amiért x hónapig nem fizet bérleti díjat, majd a későbbiekben fizeti a bérleti díjat.

Van valakinek ilyennel tapasztalata? Mi az, amire különösen oda kell figyelni ilyen helyzetben?


2013. jan. 11. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
az a baj mindenre 2-3szoros árat fog mondani, hogy annyiba került neki, a rezsi költséget meg adja oda neked kézbe, nem ám, hogy majd ő megy befizeti valamikor a postán, de leginkább soha. Á necces egy sima lakás kiadás is nemhogy még ez a felújítósdi, ha 1 vad idegen az ember én inkább nem foglalkoznék vele.
2013. jan. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek elsővel:

Csakis úgy, hogyha előre megbeszélitek, hogy mit fog felújítani, milyen anyagokból és ezért hány hónapi lakhat ott ingyen.


Illetve min. szerződésbe foglalni, hogy hány szakaszban végzi a felújítást és minden szakaszt ellenőrzöl és átveszel, különben örökre ott fog lakni és sosem fog fizetni...

2013. jan. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nemrég hasonló helyzetben lettem volna én is,-bár a végén elállt a bérlő, mert rendeződtek a dolgai- de vadidegennel nem tettem volna meg.


Még ismerőssel is minimum a szerződés, számla bemutatása a vásárolt anyagokról, az alapján kalkulálva és folyamatos leszámítás a lakbérből (ami manapság meg megint nem túl magas) + a rezsi számlák. Ne írd át a nevére, de figyelj oda, hogy rendben legyen fizetve.+ beköltözéskor olvassátok le az órákat. Érdekes kérdés kör a biztosítás. Ki fizeti,mire fizeti? + nem tudom kiadásnál kell e újabban energiatanúsítványt készíteni?


Összességében elég macerás, és ha tisztán csinálod (szerződés, bejelented NAV felé, stb), amivel bizonyos mértékig védve vagy, akkor talán azt eléred, hogy nem üresen áll a ház, nem fagy szét télen és romlik tovább, de hasznot nem igazán hoz.


Vagy lehet úgyis, mint a "nagyátlag", hogy zsebből zsebbe, de az elég rizikós (tartozás felhalmozás, feljelent a NAV-nál, stb.) pláne ismeretlenül. Ott meg jobb esetben nyersz vele,rosszabb esetben hátrább vagy, mintha ki se adtad volna.

2013. jan. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi. Semmiképpen sem csinálnám zsebbe, mert úgy nincs semmi a kezemben. Az a baj, hogy ez egy panel lakás és ha nem lakik benne senki, akkor csak viszi a pénzt. Nem feltétlen a haszonszerzés a cél, hanem csak hogy legalább pénzünkbe ne kerüljön, meg a fennálló tartozások egy részét fedezni tudjuk. (Mert tartozásokat is örököltem mellé.)


Nagyon minimális összegű felújításról lenne szó, igazából csak lakhatóvá tételről. Amennyi pénzt mondanak, hogy ráköltenének, annyi tuti kel ahhoz, hogy oda be lehessen költözni.


A rezsit mindenképpen én akarom befizetni, ő meg csak adja a kezembe, hiszen így lehetek abban biztos, hogy befizette.


Most anyósom azzal ijesztget, hogy ha egyszer beköltözik valaki, akkor azt ki sem lehet tenni onnan. Azért ugye ilyen tapasztalatotok nincs?

2013. jan. 12. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!