Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan jöjjek rá mi legyen a...

Hogyan jöjjek rá mi legyen a szakmám?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok, semmi elképzelésem nincs mi is szeretnék lenni, pedig már igen csak el kéne döntenem hisz idén érettségizek.

Nincsenek hobbijaim, sem semmi olyan érdeklődési köröm, ami alapján választhatnék magamnak szakmát.

Nem tudtok valami módszert, tesztet ahol kérdések alapján kitudnám deríteni a számomra megfelelő lehetőségeket?

Egyetemre, főiskolára nem szeretnék menni, mihamarabb munkába szeretnék állni a rossz anyagi helyzetünk miatt.


2013. jan. 12. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Főleg érettségi előtti időszakban sok helyen szokott lenni valamilyen ingyenes karrier tanácsadás, lehet, hogy érdemes lenne ellátogatnod egyre, és majd meglátod mit mondanak.
2013. jan. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt azért jó lenne tudni, hogy lány vagy-e, vagy fiú?
2013. jan. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, lány.
2013. jan. 12. 19:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát, itt a kis mini tesztem.


Szeretsz-e ölni állatokat? Ha igen, akkor hentes.

Szeretsz-e fát vágni? Ha igen, akkor favágó.

Szeretsz-e vénasszonyokon tapizni? Ha igen, akkor masszőr.


Ha meg ezek egyike se jön be, akkor valami mást kellene csinálnod, de ha nem tudod eldönteni, hogy mit, akkor még lehet az is, hogy kényszerből ezeket fogod, még ha nem is szereted őket :P

2013. jan. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

gondolkozz el mivel szeretnél naphosszat foglalkozni...

(főzés, vasalás, jó csak vicc volt) de egy sima érettségi szinte semmit nem ér a diplomások is csak lézengenek az utcán meg a romkocsmákban.

2013. jan. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lol, romkocsma, hát ha nekem arra pénzem lett volna ember, mikor diplomás munkanélküli voltam! :D Akkor az nekem tök jó lett volna, nem is is kerestem volna mást.

Csak hát az a helyzet, hogy még békávé bérletre se volt pénzem, meg néha kajára se :P

2013. jan. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Érettségi után szakmát szeretnék szerezni, de olyat amit tudok majd hasznosítani is.
2013. jan. 12. 19:18
 8/8 anonim ***** válasza:

1. fodrász, kozmetikus, műkörmös = szépségipar

2. felszolgáló, cukrász, szakács (a kettő nem ugyanaz) = vendéglátás

3. kereskedelmi eladó, vendéglátó üzletvezető = kereskedő (ezen belül lehet: élelmiszer, ruházat, egyéb iparcikk, gyógynövények, textil, méteráru, és ki tudja még milyen terület)

2013. jan. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!