Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg olyan bonyolult egy...

Tényleg olyan bonyolult egy ELMŰ villanyóra átiratása? Mindenhonnan ezt hallom és most nekem is szembe kell néznem vele.

Figyelt kérdés

Nagyszüleim lakásáról van szó, nagyapám 25 éve, nagyanyám 2 éve halt meg. A mai napig nagyfater nevére jönnek a (hiánytalanul fizetett) csekkek, pedig nagyanyám biztosan nem hanyagságból nem iratta át anno. Viszont most felújítjuk a lakást és az eredetileg 2 fázisú rendszer miatti összesen három darab óránkat szeretnénk egyre cseréltetni. Ehhez azonban előbb szegény nagyfatert kellene leszedni az előfizető helyéről.

Menjek be az ELMŰhöz, hogy "csókolom, szeretnék egy 1987-es haláleset után órát átiratni?" Szerintem azt fogják hinni, hogy épp Kész átverést forgatunk :)



2013. jan. 12. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Hát ez így tényleg nem lesz egyszerű mert elhunyt nevére egyetlen napig sem jöhetett volna számla.

Normál esetben csak egy db űrlapot kell kitölteni az ügyfélszolgálaton és a végleolvasás után már a te neveden van a szerződés. Ennyire egyszerű.

Viszont a mostani esetben ki kell magyaráznod miért nem került sor az átírásra 1987-ben,kérni fogják a halotti anyakönyvi kivonatot is valószínüleg meg egy csomó kínos kérdés.A fő probléma az hogy nem tudják hova küldeni a végszámlát ami nélkül nem tudják lezárni a számlát.Akkor egyszerűbb az eset ha te vagy az örökös mert akkor egyből neked küldhetik de ha nem akkor az örököst is bevonják az ügybe.Minden esetre menj be kezdd el annál hamarabb végzel!

2013. jan. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz probléma. Mi nyáron vettünk egy házat, ahol egy 1 éve elhunyt nevén volt minden számla. Átíráshoz vittünk halotti anyakönyvi kivonatot, az örökösök pedig az óraállásról felvett jegyzőkönyvön (ha jól emlékszem) azt nyilatkozták, hogy a saját címükre jöjjön a végszámla. Nem volt semmilyen kínos kérdés, a végszámla megérkezett nekik, nekünk meg visszajött az aláírt szerződés az ELMŰ-től.
2013. jan. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Még annyi tartozik a történethez, hogy miután nagymutter is meghalt a közelmúltban, akkor derült ki, hogy a lakás fele a földhivatali nyilvántartásban még nagyapám nevén volt, a jogerős hagyatéki végzés (ami szerint nagyanyám örökölte 1/1 arányban a teljes lakást) ellenére. Valószínűleg az 1988-as általános kuplerájban hiba csúszott a gépezetbe és elb@szták az átírást, maradt az 1/2 - 1/2. Nagymutter halála után, amikor felfedeztem a gikszert, megkerestem a földhivatalt (ráadásul emailben, itthonról a karosszékből), pár hét múlva jött egy bocsánatkérő válasz, hogy valóban hibásan szerepelt 20+ évig a tulajdonviszony, elnézésemet kérik és javítják is. Erről is megvan a dokumentáció, akkor már csak az azóta eltelt időt kell az ELMŰnek kimagyarázni :)
2013. jan. 13. 12:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz gond! Kicsit hisztizik majd az ügyintéző a plusz meló miatt.

Nálunk ez volt 3!(víz,villany,gáz)szolgáltatónál---csak dupla~csavarral.

Apám 5 éve halt meg,egyik szolgáltatást sem "vettem a nevemre".

Tavaly "elajándékoztam" a lakást a nagyfiamnak,így a szolgáltató(k)nál az íróasztal előtt ülve "dupla" tulajdonos változást csináltunk. Na az "érdekes" volt,de megoldották. Pont a villanynál viszont odajött az ügyfélszolgálat vezetője,és a javaslatára én "kimaradtam" egyenest apám nevéről az unokája nevére lett íratva.(EDF Démász).

Egyik szolgáltatónál sem volt számlatartozás. Ezen kívül kijöttek,lefényképezték az órákat(gázt,villanyt).


Befizetések igazolásával,halotti anyakönyvi,és egyéb papírokkal(pl. hagyatéki végzés)készülj. Számlákat(azonosítószámok,gyári számok miatt)vigyél + személyi,lakcímkártya---és nem lesz gond(csak hosszú lesz).

2013. jan. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 trenyo válasza:
szia nekünk is ez volt a problémánk évekig nagyon sokk kWh áram fogyasztottunk több levelezés után ingyen kijöttek az elműtő és azt állapitoták meg hogy a villany tűzhelynél volt zárlat ezért az éjszakai óra nem működöt rendesen egy fázisa a nappali órából veszi az áramot és ez által mindkettőből veszi a KWH ott de természetesen nem írták le a papira ezért én nem is írtam alá . Vigyázz az elművel de még mindig nem értek valamit külön áramkör hogy tudja az éjszakai óra a nappalióráról venni az áramot ezt magyarázza meg valaki.Remélem tudtam valamit segíteni .( egy tanács húzzál ki mindent és néz meg hogy úgy is pörög az óra és ha pl lekapcsolod a nappali óra biztosítékát akkor is működik e az óra külön külön )
2013. febr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!