Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi lesz a munkanélküli...

Mennyi lesz a munkanélküli segélyem, ha 4 évet dolgoztam egy helyen 116ezer ft bruttóval?

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. jan. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, az az oldal honnan veszi az adatokat amiket közök, de oltári hülyeségeket ír.

Először is, már évek óta nincs munkanélküli segély, álláskeresési járadék és áll.ker.segély lett jó ideje az elnevezése.

Az általa említett 180 napos munkanélküli járadék több mint 1 éve álláskeresési járadék és maximum 90 napig folyósítható.

A 200 jogosító nap utáni ellátás is rég megszűnt.

A járadék mértékéről is hülyeségeket írnak. Nincsenek szakaszok, végig egységesen azt utolsó 4 naptári negyedévben elért keresetből számolnak; annak a 60%-a, de maximum a minimálbér.

Itt a jelenleg hatályos törvény: 1991. évi IV. törvény

a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról

A 24.§-tól van az álláskeresők ellátása.

A járadékod havi összege bruttó 69600 körül lesz (eltérhet a 4 negyedéves jövedelmedből számított napi összeg a 116ezer 30-ad részétől; valamint a folyósítás sem mindig 30 napra szól esetenként)

Ebből 10% nyugdíjjárulékot és 16% SzJA előleget vonnak.

2013. jan. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem találsz hamarosan munkát, akkor semmi. A munkanélküli járadék 90-180 nap de ezt nem tudom biztosra átunna kell nézni. Én 3 éve vagyok munkanélküli, 2 évig dolgoztam előtte így 3 hónapig kaptam a minimálbér valamennyi százalékát. Nem mondok összegeket, mert azóta már biztosan változott. De azt tudom, ha lejár a megszabott idő semmit sem fogsz kapni, még a TB-t sem fizeti a munkanélküli központ. Annyit tehetsz, hogy 1 év munkanélküliség után bejelentkezel az önkormányzatra jövedelempótlósnak(nem tudom pontosan mi a neve, mert minden szerződésen más) és havonta kapsz 22800 forintot készpénzben és fizetik a TB-t, cserébe évente minimum 2 hónapot kell dolgozni az önkormányzat által kijelölt helyen, persze ha dolgozol akkor valamennyivel többet kapsz kézhez.


Így azt tudom tanácsolni, hogy ne számolj a segéllyel, mert nem sokra mész vele. Inkább sok sikert a munkakereséshez.


Mielőtt bárki kritizálna, meg "nem így van", szövegekkel jönne elmondom, hogy 2010 augusztusa óta így élek, így tapasztalatból mondom/írom.

2013. jan. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tamás 1234 válasza:
Vagy karmold fel a segélyeket és dolgozz mellette feketén ennyi én ezt csinálom 8 éve én is tapasztalatbol mondom
2013. jan. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mindenki papol a minimálbérről a munkanélküli segély összegénél, én is szakmunkás min bérrel dolgoztam 6 évig 1 helyen aztán kaptam havi 32000 ft-ot a munkanélkülire....Ennyit erröl
2013. febr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!