Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Követelés eladása, de ki...

Követelés eladása, de ki veszi meg?

Figyelt kérdés
Volt egy vállalkozásom, aminek sok kintlévősége van. A kintlévőséget szeretném eladni, sok céget felhívtam, de mind azt mondja, hogy csak bankoktól illetve nagy értékű/db számú követeléseket vesz. Ilyen esetben mit tegyek? Kihez forduljak?

#pénz #követelésvásárlás #követelés vásárlás
2013. jan. 14. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia)

HA jól értem, akkor a válalkozásodnak tartoznak más cégek/magánszemélyek?

Cégek ellen kérvényezheted az adott cég felszámolását, magánszemély esetén pedig fizetési meghagyás...végrehjatási eljárás....

Üdv

2013. jan. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia,igen ezekben teljesen igazad van! Ezeket már megtettem, van 2db jogerős fizetési meghagyásom 1 behajtás alatt van ,de el szeretném adni. Sajnos nincs még 1-2 évem ,megvárni hogy behajtsák a kintlévőségemet. A pénz 2010 óta kamatozik,2012-ben lett jogerős. Nem kis összegről lenne szó,de meg venni senki nem akarja.
2013. jan. 17. 08:16
 3/12 anonim ***** válasza:

Sajnos azok a cégek, akik megveszik a követeléseket, valóban pénzintézetektől vásárolnak.

Behajtó cégeken keresztül próbáltad már?

2013. jan. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen,próbáltam. Sajnos az "Úriember" tudja,hogy a jog rendszerünk egy káosz. Ki is használja,a behajtót is próbálja etetni,hogy találkozzanak,de nem megy el az adós . Most nincs pénze,stb. Bár arra van pénze hogy külföldi új luxus autót béreljen Németországból. Külföldön nyaral illetve telel a családjával...
2013. jan. 18. 00:46
 5/12 anonim ***** válasza:

Sajnálom:-(

Több ötletem nincs.

Igaz, ezek szerint legalább a fizetési meghagyásra nem mondott ellent....

2013. jan. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ingó-és ingatlan vagyon amit a végrehajtó árverezhetne? Munkabér, üzlet, üzletrész?
2013. jan. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nincs,minden a fia nevén van,őt eltartják.
2013. jan. 22. 10:52
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez a hivatalos verzió.
2013. jan. 22. 10:54
 9/12 anonim válasza:
Kérdezd meg a végrehajtót. Hátha érdekli.
2013. jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Végrehajtó kiment ,de semmit nem csinált,már lassan 1 éve nála van az ügy,1 fillért nem láttam belőle. Előbb tudtam meg az adós második (ahol él) címét,mint a behajtó,aki nem mellesleg személyesen is ismeri.
2013. jan. 24. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!