Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kötelessége lenne az áramszolg...

Gyurimo kérdése:

Kötelessége lenne az áramszolgáltatónak tájékoztatnia az új fogyasztóját abban az esetben ha magánhálózatról kapja a villamos energiát?

Figyelt kérdés

Egy majorban lakom, ami régen egy TSZ tulajdonát képezte, ennek kiépített egy 0,4 kV-os vonalat, az ingatlanok magántulajdonba kerültek, a helyi áramszolgáltató mérőket szerelt fel majd szerződést kötött az itt lakókkal.

Nem rég költöztünk ide, szerződést kötöttem az áramszolgáltatóval, majd ahogy telt az idő, viharos szeles időben keletkezett áramszünetkor hívtam a hibabejelentő vonalat, kijöttek elhárítani a hibát de közölték hogy nem hozzájuk tartozik a 0,4 kV-os vonal. A hálózat tulajdonosának kiszámlázták a kiszállást, de csak biztosítékcserét végeznek max. A 0,4 kV-os vonalat életveszélyes körülmények közt üzemeltetik, és a hálózat tulajdonos "ingyen" üzemelteti, de persze csak azért, hogy ne kelljen felújítania, mert az horror összeg lenne. Az ügyet elvittem a Magyar Energia Hivatalhoz, ott közölték hogy rengeteg ilyen van az országban, (igaz hogy ott a hálózatok hibátlan állapotba vannak) rátudnának szólni a hálózat üzemeltetőjére hogy csináljon valamit, de viszont pénzt kérhetne az üzemeltetéséért, ez nem lenne baj, de ez a mezőgazdasági cég aki a tsz helyén van (vezetőség nem változott a kommunizmus óta) nem akar költeni a hálózatra, pedig nem ritkák a 18 órás áramszünetek mivel hiába cserélnek biztosítékot (NKI) ha nem javul az időjárás 2-3 óra múlva újra áramszünet lesz.

Az áramszolgáltató kiépítene egy új vonalat, ami már közcélú villamos hálózat lenne, de viszont ezt pénzért tenné, kvázi nekem fizetnem kéne azért, hogy az eredetileg megkötött szerződésemben biztosított feltételeket megkapjam. Ez vicc. Mikor szerződést kötöttem az áramszolgáltatóval, egy szó nem utalt a szerződésben arról, hogy magánhálózatról kapjuk a villamos energiát, továbbá arról sem írtak, hogy nem vagyok jogosult a teljes körű hibaelhárításra. Persze írtam levelet az áramszolgáltatónak, kíváncsi vagyok a reakciójukra.


2013. jan. 16. 09:36
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!