Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet eladni a takarmán...

Hogyan lehet eladni a takarmánykukoricát?

Figyelt kérdés

Örököltem 2 ha földet, kukorica morzsoló, kis traktor, minden adott a műveléséhez, az lenne a kérdésem, ha termelek kukoricát, akkor van e olyan cég ami azt felvásárolná, vagy esetleg jobb meghirdetni a faluban, hogy mondjuk 5000/mázsa?

Igazából inkább hobbi lenne mint megélhetési cél...



2013. jan. 16. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
a 30-40 kilométeres körzetedben biztosan találsz egy termény átvevő helyet, ami rendesen fizet, és megvesz minden mennyiséget. Arattasd le kombájnnal, mint hogy morzsold. Ha jó a termés akkor 8 tonna/ ha simán ad, ami kb. 2 pótkocsi. Pénzben pedig a mostani árakkal számolva majdnem 1 millió forint!
2013. jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igazából nagyon szeretném saját magam csinálni, nagyapámé volt, ő is egyedűl csinálta, csak neki voltak állatai és nem eladásra termelt, inkább elajándékozta, meg megetette... úgy nőtem fel, hogy minden évben segítettem neki, úgy hogy nagyon bennem van a kukorica leszedés, morzsolás, aztán a szárak kivágása, eltüzelése, nagyapám őszerinte ezért élt olyan sokáig egészségesen, volt, hogy ő 92 éves + én 1 hét alatt learattuk ketten kézzel, aztán rá 1 héttel pedig 2 nap alatt lemorzsoltuk:) persze kézzel hajtós morzsolóval akkor asszem 9 tonna volt az összes, kaszálni is manuális kaszával szeretek...

jah raktáram is van, csak azt most kettéválasztottuk és kiadtam a felét egy asztalosnak rezsi áron...

2013. jan. 16. 15:59
 3/5 A kérdező kommentje:
ja még azt szeretném kérdezni, hopgy ahhol hogy felvásárolják tőlem, ahhoz kell nekem valami őstermelői, vagy vállalkozói vagy ilyesmi, vagy mezei paraszttól is felvásárolnak mindent?
2013. jan. 16. 16:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért, egy őstermelői igazolvány nem árt, falugazdásznál kell kiváltani, ha jól emlékszem 1000 FT az ára, szóval ki lehet bírni. :)
2013. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha szomszédnak vagy idegennek adod el, nem feltétlen kell számlát adni, mert nem kér róüla a vevő, akkor nem szükséges se vállalkozói, se őstermelői. ha kiváltod az őstermelőit, igazm, hogy kapsz támogatást a földed művelésére, de a felét kb vissza is viszi az állam mindenféle ürüggyel. ilyen tagdíj, olyan tagdíj, ellenőrizni fogják a földedet, miből mennyit szórtál rá. stb. elég cécós.
2015. nov. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!