Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen támogatást tudnék...

Milyen támogatást tudnék igénybe venni? Tanácsokat szívesen fogadnék.

Figyelt kérdés

Üdv.

Egyetemista vagyok. Egészségügyi problémáim vannak. Pl kivettek 1 vesémet, többször műtöttek már sérvekre, stb. Eddig kaptam a magasabb összegű családi pótlékot saját jogon, de most még nem kaptam semmilyen levelet hogy kapom e még tovább, és nem lehet elérni Őket, hogy akkor most mi van. (szörnyű). Édesapámnak a fizetését levették minimálbérre, édesanyám szociális segélyt kap (rokkantsági ellátás volt régen) adó levonása után 29.000 Ft-ot. Egy főre kevesebb mint 30.000 Ft jut havonta. Na ebből lehetetlen megélni. Van ez a BURSA Hungaryca (remélem jól írtam a nevét) de ott nem kaptam semmit, mert édesapám fizetése akkor még több volt, így elutasították az igénylésem, bár sok olyanról hallani akiknek nem is járna még is kapnak több 1000 Ft-at havonta. Természetesen szívesen dolgoznék is (ha tudok suli mellett) és csináltam is ezt-azt, csak az esetek 90 %-ban nem fizettek (biztosítók, ingatlancégek stb) Borsodi vagyok amúgy, itt pedig aztán nem sok lehetőség van. Azt szeretném megkérdezni, sőt kérni hogy tanácsoljatok valamit, hogy mi tévő legyek, legyünk családommal, esetleg milyen segélyeket lehetne igénybe venni, sajnos nem vagyok informált ebben a témában és szüleim sem. Egy kis községben lakunk (és ugye mint mint gondolom máshol is itt is a rokonok között osztódnak el a pénzek). Köszönöm előre is a tanácsokat, és hogy vetted a fáradtságot hogy elolvasd, és segíts. Legyen szép napod.



2013. jan. 18. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Családi pótlék csak közoktatásban jár, felsőoktatásban nem.

Ha államilag finanszírozottan tanulsz, akkor az egyetemen igényelhetsz szociális támogatást és ha jó az átlagod, akkor tanulmányi ösztöndíjat.

2013. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Felsőoktatásban is jár családi pótlék bizonyos esetekben. Csak itt mivel már 18 éves elmúltál,tehát nagykorú vagy így nem családi pótlék a neve, és saját jogon kapod, de ugyanaz, vagy talán a neve is ugyanaz. de az biztos hogy saját jogú családi pótlékot kaphat a felsőoktatásban részt vevő személy is, persze bizonyos esetekben. Betegség elsősorban. csak most huza-vona van ezért késik az egész, mint a nyugdíjasoknál, hogy később hívják be őket elbírálásra.
2013. jan. 18. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!