Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2013-tól Kft-ben valóbanlecsök...

2013-tól Kft-ben valóbanlecsökkenthetik 20 napra a szabadnapjaink számát?

Figyelt kérdés
2013. jan. 21. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
eddig is 20 nap volt a minimum és csak életkor előrehaladtával nőtt.
2013. jan. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem csökkenthetik le, viszont a szabadság - ha nem "normál", napi 8 órás munkaidőben vagy foglalkoztatva - akkor órában is kiadható. Így előfordul, hogy mondjuk nem 30 napot vagy szabadságon, hanem csak 24-et. De órában számolva ugyanannyit, mint a hasonló korú, de napi 8 órás, csak napokban számolva nem annyi.
2013. jan. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
8 órában van mindenki, és senkinek nem az alapszabdaság járna már, de az előbb jelentette be a főnökünk, hogy a 2013-as munka törvénykönyve szerint ő csak 20 napot köteles nekünk kiadni. Olvastam, de ott az szerepel, hogy ezt kollektív szerződésben kell rögzítani, kollektív szerződés pedig kft-ben tudtommal nincs, tehát lehet, hogy én értem rosszul, de sztem nem lehet bármilyen gazdasági társaságnál ezt megtenni, vagy mégis?
2013. jan. 21. 14:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem csökkentik, továbbra is az életkortól függ, de 30 napot meghaladó betegség esetén újra kell kalkulálni, így lehet, hogy sokkal kevesebb lesz annak aki beteg "mer" lenni
2013. jan. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. A főnököd ezt nem teheti meg.. ha nincs kollektív szerződés, nem mahinálhat a szabikkal...kérdezd meg, hogy mire alapozza ezt és mutassa meg az ide vonatkozó passzust az MT-ből
2013. jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem hivatalosan teszi meg.
2013. jan. 21. 14:07
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha hivatalosan csinálná, nem kérdőjelezném meg, hogy van-e hozzá joga. :)
2013. jan. 21. 14:17
 8/9 anonim ***** válasza:
azt írtad, az MT-re hivatkozik. Akkor az csak hivatalos nem???
2013. jan. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem teheti meg, és ne is hagyjátok.

Elmennek ezek a szemét munkáltatók már a büdös p....ba.

Nálunk is azért nem mernek ilyeneket megtenni, mert a "brigád" összefog. Amíg egy-két ember tette csak szóvá, azokat szépen lapátra tették, de ez már a múltté, legalábbis nálunk. Rájöttek, hogy sok lúd, disznót győz...

2013. jan. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!