Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A vatera behajtójának, a...

A vatera behajtójának, a CreditFortenak fizetni?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy elég furcsa levelet, a Creditfortetől, hogy fizessek nekik, egy több mint 200 ezres számlát, mert elmaradásom van. Ezt egy sima levélben kaptam a postástól, mert az én nevemre szólt, de nem az én címemre, egy, a város másik végén kévő utcába, egy nem létező házszámra. Eddig sosem kaptam ilyen levelet, és emailt sem kaptam se a vaterától, sem az allegroup kft-től, hogy nekem tartozásom lett volna. Igazából tudtommal nem is volt, mert eddig csak 1-2 dolgot vásároltam ott, eladni sosem adtam el. Más oldalukat meg nem is ismerem. De ha lett is volna, hogy a fenébe csinálhattam én több mint 200 ezres csekket, mert ovlasom másoknak ilyen 4-5 ezerre megy fel max. Az irodában az azonosítószámom megadásával sem adnak semmilyen információt ki, közölték, hogy az nem rám tartozik, hogy mit és miért, csak az hogy nekem ezt ki kell fizetni. Valaki nekem tud ilyen ügyben segíteni? Nem kis pénzről van szó, 4 ezreket még talán be is fizetnék, de 200 ezret úgy látatlanba azért eléggé sok, főleg, hogy azt se tudom hogy kinek, mit és miért.

2013. jan. 22. 18:36
 1/7 poet1 ***** válasza:
100%
mielőtt perkálnál, mutasd meg egy ügyvédnek. Lehet h csalás
2013. jan. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi az , hogy nem közlik, hogy mi a tartozás, és nem tartozik rád?! Amennyiben biztos vagy benne, hogy jogtalan a követelés, akkor szarjál rá.Vagy abbahagyják a zaklatásod, vagy perre viszik, és elbukják.
2013. jan. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

kérjél ki hivatalos papírokat, mit miért milyen jogon követelnek.

meg lehet őket fenyegetni, hogy jogi útra viszed visszaélés címén.


amúgy lehet, hogy valaki a te nevedben vaterázott.


viszont. ha a te nevedre szól de más címre, akkor az nem neked szól.


Valszeg ezer ember van még a te neveddel a városban. ha a cím nem stimmel, akkor az nem a te dolgod, a személyi igazolványoddal tudod bizonyítani.


az eladónak bankszámlával kell validálnia magát. ergó csak akkor lennél bajban, ha a tied lenne ott.

2013. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Van is más ilyen névvel a városban, sőt, még a saját utcámban is, akivel ismerjük is egymást, barátok vagyunk. Eléggé közönséges nevem van, nem Kovács József, de ilyenre kell gondolni.

Tulajdonképpen elárultak egy adatot, hogy ki követel: az Allegroup.hu KFT.

Na most ugye én ezzel nem jutok sehová.

És ha kiderülne, hogy mondjuk az enyém az egész, csak mondjuk elírták a címet? De ezt hülyeségnek tartom, miért pont egy nem messze lévő utcának a nevére írták volna át egy másik nem létező házszámra? A vateránál meg kell adni a számalszámot minden esetben?

2013. jan. 22. 19:08
 5/7 anonim válasza:
ha csak venni akarsz,nem kell megadnod a számlaszámot.Keress egy jó ügyvédet,és mindenképp intézkedj,hívd fel az Allegroup kft-t stb.
2013. jan. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak vásároltál a vaterán és tényleg soha nem adtál el semmit, akkor nem tartozhatsz nekik. Szerintem is vagy összekutyultak vmit a címzésnél, vagy valaki a te adataiddal regisztrálhatott???? De akkor tudnia kellett volna a számlaszámodat és utalnia is kellett róla, tehát hozzá is kellett férnie a számládhoz.
2013. jan. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha csak sima levélként jött veheted úgy, hogy meg sem kaptad. Sajnos tényleg nem tudsz kihez fordulni csak felsőbb szervekhez.
2013. jan. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!