Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol tudnám a saját készítésű...

Hol tudnám a saját készítésű szoftvereimet értékesíteni?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Mit ajánlotok?

Nincs valami erre a célra készült weblap?


2013. jan. 22. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen program? Andorid? iPhone? Pc?


Célszerű saját weboldalt csinálni hozzá.

2013. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

PC-re vannak programjaim, akár rendelésre is csinálnék.

Legtöbb tanulást segítő program középiskolásoknak.

Tudom, hogy ilyen körben kellene reklámozni, de hol?

Saját weblappal az a baj, hogy nagyon kevés termékem lenne.

2013. jan. 22. 19:09
 3/8 anonim ***** válasza:

weblap kell és nem webshop, és arra mehet 1-2 termék is.


talán iskolákat kellene megkeresni hátha vevő lenne valamelyik az ötletedre.

2013. jan. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De iskoláknak hogy írjak?

Pl.: Jó napot! Lenne egy programom ami hasznos lehet a diákoknak. Ha érdekli Önöket jelezzenek vissza.


Már pár sulinál próbáltam, de vissza sem jeleztek.

2013. jan. 22. 21:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyban függ attól, hogy milyen piacra szánod. Ha csak a magyarra, abból nem leszel milliomos. Szóval jobb olyan programokat írni, amit a világon bárhol megvehetnek. De akkor olyan helyekre is kell feltenni. Vannak ilyen webhelyek, ahol kifejezetten ilyen szoftvereket lehet letölteni, értékesíteni. Pl. cnet.com (régebben download.com).


Persze be kell építeni valamiféle védelmet, hogy ingyen ne lehessen használni. Ezt ugyan hamar feltörik, és terjedni kezd a feltört verzió is, de ha elég sok embernek kell, akkor abból sok lesz, aki tényleg fizet érte.


És érdemes foglalkozni a mobil piaccal is, mert egyre bővül. Alkalmazások okostelefonra, tabletre, androidra. Ezeket meg a play.google.com-on lehet értékesíteni.

2013. jan. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A cnet.com-on a programért fizetnek vagy a reklámért amit a program miatt néztek meg?

Hogyan kapom meg a pénzt?

Én határozom meg az árat?

2013. jan. 24. 16:52
 7/8 anonim ***** válasza:

A programért fizetnek, és te határozod meg az árat.


Úgy működik, hogy te feltöltesz oda egy demó verziót, amit bárki ingyen letölthet. Ez lehet olyan verzió, amiből hiányoznak bizonyos funkciók, vagy teljes, de csak adott ideig vagy adott számú alkalommal működik, vagy ami bárhogy máshogy el van kicsit rontva (pl. videokonvertáló szoftver esetén egy vízjelet tesz a kész videóra).


A felhasználók ezt letöltik, kipróbálják, és ha kell nekik a rendes verzió, akkor a te programod felajánlja nekik a lehetőséget, hogy azt vásárolják meg. De ezt a részt már teljesen neked kell intézned. Tehát a programod például elirányíthatja a felhasználót a te saját webhelyedre, ahol a felhasználók lebonyolíthatják a vásárlást. Pl. hitelkártyával fizetnek az oldaladon, amiért te küldesz nekik egy regisztrációs kódot, amitől a programod már rendesen fog működni. Persze mindezt automatizálva.


Szóval valóban kell hozzá egy saját webhely is, amin tulajdonképpen a szoftveredet értékesíted, lehetőleg automatizált, egyszerű módon, mert senki sem fog veled levelezgetni napokig meg átutalásokat küldeni, hanem inkább keres egy másik hasonló programot. Tehát legjobb a hitelkártyás azonnali fizet.s, amihez persze meg kell teremtened a banki infrastruktúrát. Hogy hogy, ahhoz nem értek, de nyilván egy bankban vagy a hitelkártya cégeknél meg tudod érdeklődni.


A cnet meg a hasonló helyek csak ez után jönnek, és azok arra valók, hogy a szoftvered tényleg nagy nyilvánosságot kapjon.


Mindezt laikusként mondom, olyanként, aki csak letöltögetett az ilyen helyekről, de elég sokat, tehát ezek alapján sejtem, hogy a rendszer így működik.

2013. jan. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Esetleg valaki érti a PayPal rendszert? Én addig jutottam, hogy valami bankos dolog. Hogyan lehet utalni egy magyar bankszámlára és egyéb tranzakciókat már nem értem.

Tehát adódik a kérdés. Az egyik az előző, a másik pedig, hogy a PayPal rendszeren keresztül folyhat-e a rendszer.

2013. jan. 24. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!