Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit érdemes kezdenem az 1 000...

Mit érdemes kezdenem az 1 000 000 Ft-ommal? Bővebben lent:

Figyelt kérdés
Még egyetemista vagyok, de bölcsész diplomával valószínűleg nem nagyon fogok tudni elhelyezkedni, ezért szeretnék valamit kezdeni ezzel a pénzzel, mert nem akarom fölélni, egyéni vállalkozásra gondoltam (mondjuk semmi ezirányú végzettségem nincs). Vagy érdemesebb lenne valami másba befektetni, vagy elvégezni valami vállalkozói/ kereskedelmi képzést?... Aki jobban ért hozzá, légyszi adjon valami tanácsot!

2013. jan. 23. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

A vállalkozás nem cél, hanem eszköz. Majd ha értesz valamihez nagyon, és tudnád jobban csinálni, mint a téged alkalmazó cég, akkor hozz létre egy vállalkozást, hogy megvalósítsd.


1 millió egyébként egyáltalán nem sok. Ez inkább egy kezdő löket, a hitel mellé egy kis vállalkozás esetén is. A helyedben bankba tenném, forint alapon kamatoztatnám, és ha már találtál munkahelyet, akkor ebből egy tökéletes kezdő tőke lehet lakásvásárláshoz.

2013. jan. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is bölcsész vagyok és talán segít, ha inkább magamról beszélek, hátha ebből tudsz ötleteket meríteni.


Orosz szakon vagyok első éves, most 19 évesen. Már most van félmillió forint megtakarításom, amit diákmunkákkal és a megélhetésre kapott pénzből való spórolással a következő 2,5 vagy 4,5 évben szeretnék minél jobban megnövelni.

A tervem, hogy az oroszt üzleti szakkal kombinálva fejezem be. Emellett a köv. 2,5 évben összehozok egy angol és egy orosz felsőfokú, egy német középfokú és egy angol és egy orosz középfokú gazdasági szaknyelvvizsgát. Ezek már mind meglesznek a terv szerint az alapdiploma kézhez kapása után. Utána valamilyen közgazdasági képzésre akarok menni még 2 évre, vagy bármire, ami piacképes tudást biztosít. Azt a 2 évet is további pénzgyűjtésre fogom használni.


Most van félmillióm és munkával valamint spórolással még 2,5 év múlva 2-3 millióm, 4,5 év múlva kb. 4 millióm lesz. Ezt a pénzt arra fogom használni, hogy mobil legyek. Vagyis, hogyha meglesz a végzettségem, akkor ennek a pénznek egy részéből felköltözhetek pár hónapra Budapestre, ahol tudok munkát találni, vagy akár külföldre is kimehetek szintén akár hónapokra munkáért. A maradék pénz a későbbi vagyonom alapját képezi.


A pénzt közben prémium állampapírokban fialtatom, amik 8% körüli kamatozásúak.

2013. jan. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Igen, lehet, kéne valami üzleti képzés, vagy nyelvi - mert én még csak nem is nyelvszakos vagyok (nem nagyon vagyok kibékülve az idegen nyelvekkel). Elgondolkodtató, amit írtál. Köszi.

2013. jan. 23. 22:57
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja meg, hogy én már nem igazán szeretnék túl sok évet a tanulással tölteni ha nem muszáj, 25 leszek, szóval itt az ideje valamit kezdeni, meg már nagyon szeretnék is.
2013. jan. 23. 23:02
 5/7 anonim ***** válasza:

A 25 még semmi. Fiatal vagy ;)


Én a helyedben levelezőn tanulnék valami igazi szakot (szombatonként), hétköznapokon meg dolgoznék. Persze, rajtad múlik, de szerintem abban a korban vagy, amikor belefér, hogy keményen hajts. Ha így csinálod, 30 éves korod körültől már sokkal lazább lesz az élet :)

2013. jan. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem kérek személyes üzenetekben ajánlatokat!!!
2013. febr. 15. 18:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak vigyázz, hogy milyen helyen fektetsz be. Állampapír vagy banki lekötés / takarékszámla lehet a legideálisabb.


Semmi esetre sem bef. alapok meg életbizti

2013. febr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!